Podklasztorze: Powiat dziękował za plony

Niedziela, 18 września 201115
Rozpoczęto od mszy świętej w kościele na Podklasztorzu. Potem przyszedł czas na ceremoniał dożynkowy. Symboliczny bochen chleba od rolników przyjął, pokroił i podzielił Stanisław Cubała (starosta piotrkowski), jeden z gospodarzy dzisiejszego święta. - Nie każdy może być rolnikiem. Ziemi nie da się oszukać, bo jak się nie posieje, to nic nie wyrośnie - mówił gospodarz powiatu.
Stanisław Cubała - gospodarz DożynekStanisław Cubała - gospodarz Dożynek
Burmistrz Sulejowa Stanisław Baryła
Zespół Skolmo z Ukrainy
Zespół Babska Biesiada
Dożynki Powiatowe 2011

- Pragnę podziękować za ten wspaniały chleb, który otrzymałem, chleb upieczony z tegorocznej mąki. Niech ten chleb dobrze smakuje i nigdy go nikomu nie brakuje - mówił starosta. - W każdą trzecią niedzielę września spotykamy się w rodzinie samorządowej, aby razem z rolnikami podziękować Panu Bogu za owoce ziemi.


Dożynki już po raz dziesiąty zorganizowane zostały przez samorząd powiatowy. Tym razem współgospodarzem była również gmina Sulejów.


Podczas Dożynek wręczono tytuł honorowy „Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego”, a otrzymał go Bogdan Kazub, wieloletni wójt gminy Wola Krzysztoporska (lata 1990-2002). – Wcześniej pełnił funkcję naczelnika tejże gminy. Przez dwie kadencje radny powiatu piotrkowskiego. Zarówno w pracy samorządu na szczeblu gminnym, jak i powiatowym cieszył się ogromnym zaufaniem i autorytetem. Dzięki jego zaangażowaniu i inicjatywom na terenie gminy Wola Krzysztoporska zrealizowano wiele inwestycji – nowa szkoła podstawowa w Rokszycach, gimnazjum w Woli Krzysztoporskiej, przy którym funkcjonuje hala sportowa i boisko. Wyremontowano również szkołę podstawową w Parzniewicach. Bogdan Kazub uczestniczył w przygotowaniu procedur uruchomienia centrum logistycznego na terenie gminy, które dziś świetnie funkcjonuje i znacząco wpływa na rozwój gospodarczy powiatu piotrkowskiego oraz zapewnia miejsca pracy dla mieszkańców – to tylko niektóre z zasług laureata honorowego tytułu.


Z kolei honorowy tytuł „Zasłużony dla Gminy Sulejów” przypadł Markowi Mazurowi, przewodniczącemu Sejmiku Województwa Łódzkiego. Tytuł ten nadała, po raz pierwszy, Rada Miejska w Sulejowie. – Będąc radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego dbał o interesy mieszkańców naszego powiatu, w tym mieszkańców gminy Sulejów. Od listopada 2003 roku pełni funkcję przewodniczącego SWŁ. Wspiera gminę Sulejów w staraniach o pozyskanie funduszy na realizację wielu inwestycji (m.in. rozbudowa kanalizacji sanitarnej, przebudowa oczyszczalni ścieków, budowa boiska „Orlik” w Sulejowie). Dzięki jego staraniom remontowana jest droga wojewódzka Przygłów – Łęczno. Dzięki niemu możliwy był zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Sulejowie. Swoją działalnością samorządową i społeczną związany z organizacjami sportowymi, od 2004 roku jest przewodniczącym Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Łodzi – tak uzasadniono wybór laureata tytułu.

 

Podczas tegorocznego święta plonów ziemia piotrkowska witała gości z Ukrainy, Czech i Węgier. To właśnie Ukraińcy, konkretnie zespół Skolmo, był prawdziwą gwiazdą tegorocznych Dożynek.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obiektywny ~obiektywny (Gość)19.09.2011 08:31

"okon" napisał(a):
Mazur ma 6 stołków


No to Okon weż się do roboty i zrób coś dla tego społeczeństwa. A ty zazdrościsz i krytykujesz ludzi, którzy nie szczędzą czasu dla innych

00


okoń ~okoń (Gość)18.09.2011 23:10

Mazur ma 6 stołków a jeszcze mu mało. Bil masz rację przy takim pomagierze burmistrzem mógłby być nawet Jasiu Śmietana

00


Bil ~Bil (Gość)18.09.2011 22:14

Czy potrzebny jest w Sulejowie burmistrz skoro wszystko co przez 8 lat było zrobione przypisane zostało M. Mazurowi ?

00


guzgu ~guzgu (Gość)18.09.2011 22:04

ważne, że nie stronił od ludzi ciężkiej rolniczej pracy a zapewne dobrze, że wypina się na zaboboniarzy.

00


wierna ~wierna (Gość)18.09.2011 21:31

A czy podczas mszy poseł Ostrowski czynił znak krzyża i klękał, czy też jak wszyscy Kwaśniewscy, stał jak słup?

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat