Piotrkowianki nie sprostały byłym mistrzyniom Polski

MKS Piotrcovia Piątek, 20 października 20239
Piłkarki ręczne Piotrcovii przegrały przed własną publicznością spotkanie otwierające 6. kolejkę ORLEN Superligi. Drużyna Agaty Cecotki uległa liderowi tabeli, MKS FunFloor Lublin 28:34. Pierwsza połowa nie wskazywała na wyraźną porażkę naszych szczypiornistek, które dotrzymywały kroku liderkom. O wyniku zdecydował fatalny początek drugiej części spotkania.

Pierwsza połowa była wyrównana, a Piotrcovia nie dała liderowi tabeli rozwinąć skrzydeł i zbudować sobie bramkowej przewagi. W zespole z Lublina świetne zawody grała Magda Balsam, a w naszej drużynie skutecznymi rzutami, szczególnie z dystansu, popisywała się Justyna Świerczek. Ostatnie słowo pierwszej odsłony należało do Magdy Więckowskiej, która ustaliła wynik na 15:13 dla przyjezdnych. Wydawało się jednak, że Piotrcovia będzie w stanie, po zmianie stron, powalczyć o punkty.

Tak się jednak nie stało. Nasze szczypiornistki zaczęły popełniać seryjnie bardzo proste błędy, a MKS FunFloor powiększał przewagę. Po dwóch skutecznych kontrach Magdy Balsam lublinianki wygrywały już nawet różnicą dziewięciu bramek (26:17 w 44. minucie). Wynik spotkania był właściwie przesądzony. W ostatnim kwadransie Piotrcovia odzyskała skuteczność, zaczęła walczyć o jak najkorzystniejszy rezultat. Zniwelowała część strat, a mecz zakończył się wygraną gości 34:28.

Szkoda tego meczu, bo uważam, że byłyśmy w stanie zapunktować. Niestety nie da się wygrać z taką drużyną jak Lublin popełniając tak dużo błędów jak w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Pierwsza połowa na plus i ostatni kwadrans również. To jednak za mało, aby cieszyć się z punktów - powiedziała po spotkaniu Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

W następnej kolejce piotrkowianki pojadą do Kobierzyc na spotkanie z miejscowym KPR-em. To spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 października.

Piotrcovia - MKS FunFloor Lublin 28:34 (13:15)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Gadzina 3, Świerczek 4, Radushko 3, Polaskova 2, Królikowska 5, Grobelna 4, Mokrzka 2/2, Sobecka 1, Szczepanek, Trbovic 1, Waga, Schneider 3.
Kary: 8 min (Radushko x2, Świerczek, Waga)
Rzuty karne: 2/2

MKS FunFloor: Gawlik, Wdowiak - Płomińska 4/1, Dominika Więckowska 1, Tomczyk 3, Magda Więckowska 4, Posavec 6, Pastuszka 3, Szynkaruk, Pietras, Balsam 9/3, Noga 1, Masna 2, Achruk 1.
Kary: 6 min (Achruk x2, Noga)