Piotrkowianie z wernisażem we Francji

Sobota, 23 września 20231
Józef Jakubczyk wraz ze swymi uczennicami zaprezentował wystawę tkanin artystycznych „JAKUBCZYK i uczniowie” we francuskim Tourrettes. Dzieła powstawały w trakcie warsztatów z tkactwa.

Ładuję galerię...

Od lat Józef Jakubczyk prowadzi warsztaty z tkactwa m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Tym razem artysta zaprosił uczestniczki swoich zajęć do udziału w kolejnej wystawie. Okoliczności zaprezentowania prac były wyjątkowe, bo tkaniny wystawiono we francuskim mieście Tourrettes na Lazurowym Wybrzeżu.

Efekty warsztatów tkackich znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W tym roku na równych prawach zaprosiłem do swojej wystawy w Tourrettes w Prowansji we Francij uczestniczki moich zajęć – mówi Józef Jakubczyk, artysta oraz prowadzący warsztaty. -Mieszkańcy, jak i miejscowe władze na czele z merem podkreślały, że te prace nie ustępują niczym pracom profesjonalistów – dodaje artysta.

Autorkami dzieł były: Katarzyna Pabich, Sylwia Pabich, Martyna Gładysz, Teresa Janocka oraz Mieczysława Kaczmarek. Panie uczestniczyły w warsztatach tkackich w MOK-u w Piotrkowie. Dodatkowo swoje prace zaprezentowały panie z GOK-u w Kleszczowie. Były to: Alicja Bujacz, Anna Gregorczyk, Urszula Michałek oraz Halina Skoczyńska.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.09.2023 21:35

Ja i moja rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni

01


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat