artykuł sponsorowany

Mikołajkowe propozycje kinowe

Czwartek, 02 grudnia 2021
Nowy tydzień oznacza nowe tytuły filmów, jakie można obejrzeć na dużym ekranie. Nadal poza propozycjami dla widzów dorosłych znajdziemy też coś dla rodzin z dziećmi, a nowy tydzień przyniesie też ciekawe premiery. To między innymi historie słynnego domu mody Gucci czy też historia o czyścicielach kamienic.
fot. materiały prasowe

W ramach cyklicznych seansów tym razem piotrkowskie kino Helios proponuje "Mikołajkowy Maraton Grozy", w ramach którego w piątek (03.12) będzie można już od 23.00 obejrzeć zestaw czterech filmów, po których nikt nie pozostanie obojętnym. Na początek dwie przedpremiery, “Kalendarz adwentowy” oraz “Syn”. Następnie polowanie na czarownice w filmie “Klątwa młodości”. Na koniec niezwykle klimatyczne “Nocne istoty”. Mroczne legendy, nawiedzone domy, przerażające tajemnice, opętania – to wszystko tylko na Mikołajkowym Maratonie Grozy w Kinie Helios. Pewne jest, że taka dawka grozy jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli zasnąć.

 

 

Z kolei w cyklu "Kino Kobiet", w najbliższą środę (08.12) przygotowywany jest pokaz filmu "Dom Gucci" z Lady Gagą w roli głównej. Film ten inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

 

 

Poza tym na afiszu znajdziemy nową część serii "Resident Evil: Witajcie w Racoon City". To film oparty na kultowej już grze komputerowej o tym samym tytule. Produkcja będzie początkiem nowej serii. Ma być wierną adaptacją gier, których akcja ma miejsce w fikcyjnym mieście w USA Raccoon City, gdzie czwórka bohaterów musi chronić miasto przed różnymi zagrożeniami. Seria jest uznawana za jedną z najlepszych gier komputerowych w historii. Sprzedano ponad 50 milionów egzemplarzy gry.

 

 

Swoją premierę w najbliższych dniach będzie miał także film "Lokatorka". To polski dramat, w którym zagrali między innymi - Irena Melcer, Sławomira Łozińska, Barbara Jonak oraz Krzysztof Stroiński i Jan Frycz. Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska. Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka. Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

 

 

A dla najmłodszych? Nadal wyświetlany będzie film "Clifford. Wielki czerwony pies", ale poza tym szykuje się premiera filmu familijnego "Chłopiec z chmur", który można będzie obejrzeć zarówno w wersji z napisami, jak i w wersji z dubbingiem. Jest to najnowszy film mistrza kina familijnego Nicolasa Vaniera, autora niezapomnianego hitu „Bella i Sebastian”. Prawdziwa historia, która poruszyła całą Europę. Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów „Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, „Nowych przygód Aladyna” oraz „Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

 

 

A cały repertuar znajdziecie na poniższej grafice:

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat