Pierwsza z propozycji to powieść, która wyszła spod pióra Grahama Mastertona, ukazała się po raz pierwszy w 1980 roku, ale nie tak dawno doczekała się kolejnego polskiego wydania. Książka nosi tytuł „Kandydat z piekła” i ukazała się nakładem wydawnictwa Replika w przekładzie Piotra Kusia. To powieść o tematyce, która zbiega się w czasie z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Opowiada o kandydującym na urząd prezydenta USA Hunterze Peal’u, który porywa tłumy na spotkaniach wyborczych. A skąd taka siła przyciągania? Otóż kandydat podpisał pakt z diabłem.
\
Graham Masterton to brytyjski pisarz, który lubuje się w pisaniu horrorów, jest twórcą nie tylko kultowego już cyklu „Manitou”, ale też wielu powieści, które w wielu krajach zyskały status bestsellerów. Doczekał się także oryginalnego upamiętnienia we Wrocławiu, gdzie jeden z krasnali otrzymał jego twarz. Mastertonek, bo tak nazywają go turyści ukrywa się przy ulicy Kiełbaśniczej. Z kolei najnowsza książka Mastertona zatytułowana „Kandydat z piekła” jest w księgarniach na półce z nowościami.
O tej książce można też posłuchać:
Jako drugą proponujemy książkę Marka Stelara zatytułowaną „Czarna wdowa”. Akcja tej kryminalnej historii przeniesie nas do serca Łużyc, do Budziszyna, gdzie pojawia się po latach niejaki Heinrich Vogel. Zostaje ciepło przyjęty przez rodzinę, ale w jego otoczeniu zaczyna się dziać coś złego, co zwraca uwagę komisarza Kurtza z budziszyńskiej policji. A do tego autor wplata nam jeszcze w tę historię jedną z łużyckich legend o adepcie czarnej magii…
Marek Stelar, pochodzący ze Szczecina autor kryminałów i thrillerów, a ostatnio także książek dla dzieci. Z wykształcenia jest architektem, a z pasji modelarzem architektonicznym. Uwielbia dobrego rocka, ale nie stroni też od muzyki elektronicznej. „Czarna wdowa”, której rzecz jasna możecie już szukać w księgarniach, jest jego 24-tą książką, a łączna sprzedaż jego powieści przekroczyła pół miliona egzemplarzy.
O tej książce można też posłuchać:
Trzecia propozycja to kryminał szwedzkiego duetu, czyli Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta, który w Polsce ukazał się nakładem wydawnictwa Czarna Owca w przekładzie Macieja Muszalskiego, a nosi tytuł „Winy, które nosimy”. To opowieść, która przeniesie nas do Wydziału Krajowego Policji Kryminalnej z Szwecji. Miejsce to znajduje się w głębokim kryzysie po tym, jak jeden z pracowników został zdemaskowany jako seryjny morderca. A my będziemy śledzić losy psychologa kryminalnego Sebastiana Bergmana, dobrze znanego czytelnikom tej serii.
Michael Hjoth jest jednym z najbardziej uznanych szwedzkich scenarzystów i producentów filmowych. Z kolei Hans Rosenfeldt jest twórcą i scenarzystą filmowo-telewizyjnym, który współtworzył scenariusz do najpopularniejszego szwedzkiego serialu kryminalnego, znanego też w Polsce, a chodzi o „Most na Sundem”. Jako duet zadebiutowali powieścią „Ciemne sekrety”, a seria została przetłumaczona na 34 języki i sprzedana w nakładzie 7 milionów egzemplarzy. Najnowszej pozycji zatytułowanej „Winy, które nosimy” możecie już szukać w księgarniach.