Advertisement

Książka na weekend – wciągający thriller psychologiczny

ePiotrkow Sobota, 14 stycznia 20230
Są takie książki, od których ciężko się oderwać. I właśnie taką proponujemy tym razem. Thriller, który trzyma w napięciu i ciekawi czytelnika, co jest na kolejnej stronie. Zestaw uzupełniają powieści obyczajowe, a te też są na tyle ciekawe, że ciężko się będzie od nich oderwać.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to książka Marii Tuszyńskiej „Pod wiatrakami”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Novae Res. To poruszająca historia o poszukiwaniu lepszego jutra w trudnych czasach transformacji. To też historia o miłości, która zwycięża czas. A akcja przeniesie nas w lata 90-te na Pomorze Zachodnie...

 

fot K. Żołądek

 

Maria Tuszyńska jest mieszkanką niewielkiej miejscowości w powiecie kołobrzeskim. Jest absolwentką polonistyki i podyplomowego studium bibliotekoznawstwa. Obecnie na emeryturze, ale zawodowo związana ze szkolnictwem. Jest też pasjonatką literatury, teatru i muzyki poważnej. Ale nie tylko, bo uwielbia też przeboje popu.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot K. Żołądek

 


Druga propozycja to thriller psychologiczny „Idealne morderstwo” autorstwa Charlie Donlea, który ukazał się nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Klaudii Wyrwińskiej. Po raz kolejny przekonamy się, że nawet najgłębiej skrywane tajemnice nie są bezpieczne, gdy stawką jest czyjeś życie. A będzie to życie pisarza, z którym miała romans Victoria Ford. Ciało pisarza znaleziono na balkonie jego luksusowej rezydencji. Miejsce zbrodni zaś pokryte było jej śladami DNA. Nieodkryte dotąd poszlaki otworzą sprawę na nowo. Po dwudziestu latach...

Charlie Donlea to specjalista od niebanalnych zagadek, budowania napięcia i zaskakujących zaskoczeń. Pisze od pięciu lat i w swiom pisarskim dorobku ma już 5 powieści. W Polsce ukazała się zatytułowana „Dom samobójców” i proponowana dziś, czyli „Idealne morderstwo”. Obu możecie szukać w księgarniach.

 

Kryminał Hanny Greń prezentowaliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 

 fot K. Żołądek 


Trzecia propozycja to powieść obyczajowa autorstwa Jodie Chapman „Inne życie”, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca (imprint Echa) w przekładzie Szymona Żuchowskiego. To historia Anny, która jednej nocy mogłaby tańczyć na stole, a następnej ukryłaby się w cieniu. Pewnego dnia Anna poznaje Nicka. Podczas dnia pracy w lokalnym kinie. Dziewczyna zakochuje się w nim bez pamięci. Ich wspólny świat wypełnia poezja, muzyka, dyskusje o marzeniach i wizje, kim chcą się stać. Jednak dziewczyna obawia się porzucić swoje dotychczasowe życie i ostatecznie… Ale tego nie zdradzimy, resztę historii poznacie na kartach książki.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat