Advertisement

Książka na weekend - piłkarska powieść R. Mroza

ePiotrkow Sobota, 19 listopada 20220
Na ten weekend polecamy coś w sam raz na czas mundialu, czyli nową powieść Remigiusza Mroza. To historia z piłką w tle, bo główny wątek jest mocno kryminalny. Do tego zestawu polecamy kierowaną do młodzieży powieść Marcela Mossa, a na dokładkę historię mrożącą krew w żyłach, bo opisującą postać okrytego niesławą doktora Mengele.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to książka dla młodzieży z gatunku young adult. To nowa powieść Marcela Mossa „Nasz pierwszy rok”, która ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Filia. To pozycja, która porusza wiele tematów, problemów i tematykę LGBT.

 

fot. K. Żołądek

 

Marcel Moss zasłynął już szybkim tempem pisania, w ciągu trzech lat wydał już kilkanaście powieści. W większości adresowanych do młodszego czytelnika. Najbardziej poczytna jest jego seria o uczniach z liceum Freuda. Wspominaliśmy już o nich w cyklu „Książka na weekend” i polecamy, tak jak i najnowszą – zatytułowaną „Nasz pierwszy rok”.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to nowa powieść Remigiusza Mroza. O tematyce piłkarskiej, sportowej… i kryminalnej. To książka „Z pierwszej piłki”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. No i zapowiada się całkiem sporo chwil z lekturą, bo to chyba najgrubsza książka Mroza, wydana do tej pory. Liczy sobie 650 stron.

 

Remigiusz Mróz przyzwyczaił już czytelników do wartkiej akcji i wyszukanych zagadek kryminalnych. Tym razem to będzie kryminalna historia z zawodnikami jednej z drużyn piłki nożnej w roli głównej. Fani przygód Joanny Chyłki też znajdą dla siebie niewielki smaczek, ale nie będę uprzedzał zanim sami nie przeczytacie :) Książki „Z pierwszej piłki” możecie już szukać w księgarniach.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to powieść Maxa Czornyja „Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To historia Josefa Mengelego, osławionego Anioła Śmierci. Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bowiem bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji.

 


Josef Mengele był nie tylko zbrodniarzem, ale również opętanym szaleństwem pseudonaukowcem, który więźniów obozów koncentracyjnych wykorzystywał jako żywy materiał do swoich chorych badań. Umyślne zarażanie wirusami, zszywanie tułowi kilku osób, operacje bez znieczulenia i wyrywanie płodów – to nie upiorne science-fiction, ale prawdziwa historia. Do tego jedynie jej niewielka część. Ta książka opisuje znacznie więcej. Będziecie przerażeni tym, do czego zdolny jest człowiek. Uprzedzamy jednak, że jest to pozycja dla czytelników o mocnych nerwach.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat