Jest szansa na dofinansowanie wymiany pieców w Piotrkowie. Kto chętny?

UM Piotrków Trybunalski Środa, 05 lutego 202024
Urząd Miasta do 12 lutego przyjmuje deklaracje od piotrkowian zainteresowanych wymianą pieców na bardziej ekologiczne. Uczestnicy projektu mogą liczyć na dofinansowanie. Jak wysokie? Tego na razie nie wiadomo. Wiadomo za to, że piotrkowski magistrat planuje pozyskać unijne pieniądze na wymianę starych pieców na ekologiczne.
fot. pixabay fot. pixabay

Aby móc złożyć wniosek aplikacyjny, miasto musi określić liczbę zainteresowanych gospodarstw domowych. Zainteresowani mają czas do 12 lutego na złożenie wypełnionej deklaracji.


Program obejmuje wyłącznie wymianę pieca opalanego węglem lub olejem wyłącznie na piec opalany gazem (ziemnym, propan-butan) albo biomasą (peletem) znajdującego się w budynku wykorzystywanym na cele mieszkaniowe.

- W momencie złożenia deklaracji konieczne jest posiadanie charakterystyki energetycznej budynku sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem deklaracji - informuje Jarosław Bąkowicz z piotrkowskiego Urzędu Miasta. - Dodatkowym warunkiem jest przedłożenie zaświadczenia z Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, o tym, że podłączenie nieruchomości do sieci ciepłowniczej nie jest uzasadnione ekonomicznie oraz nie znajduje się w zasięgu oddziaływania planu rozwoju sieci ciepłowniczej.

Zgodnie z założeniami programu, w przypadku otrzymania przez miasto dofinansowania, mieszkańcy mogą liczyć na pokrycie wszystkich kosztów kwalifikowanych. - Należy mieć pełną świadomość, że na pewno nie będzie to 100% wszystkich wydatków poniesionych na inwestycję ponieważ kosztem niekwalifikowanym jest m.in. podatek VAT - podkreślają urzędnicy.

WAŻNE!
Okres trwałości projektu to 5 lat. Przez ten czas właścicielem wykonanej instalacji jest Urząd Miasta, a uczestnik projektu jest jej użytkownikiem. Po tym okresie piece przechodzą na własność właściciela nieruchomości.

- Złożenie deklaracji nie gwarantuje realizacji inwestycji. Jest ona zależna od pozyskania środków z funduszy unijnych – podsumowują urzędnicy.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału w projekcie można znaleźć w załączniku. Informacji można zasięgnąć także telefonicznie lub osobiście w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 (tel. 44 732 18 46).


Deklaracje (do pobrania tutaj!) można składać w obu budynkach magistratu przy Pasażu K. Rudowskiego 10 lub ul. Szkolnej 28.


Zainteresował temat?

0

3


Zobacz również

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.02.2020 20:30

To nie piece lub węgiel są zle. To brak wiedzy na temat spalania tego paliwa powoduje problemy.
https://czysteogrzewanie.pl/
Poczytajcie ludzie. Nauka nie boli.

10


Jonson ~Jonson (Gość)07.02.2020 15:37

Czyżby program napisany specjalnie pod osoby, które wcześniej znały założenia? Coś tu ostro śmierdzi...

20


Ludź ~Ludź (Gość)06.02.2020 10:22

EDUKACJA.
Link do poprawnego palenia:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=jtQ2SeqWeHk&feature=emb_logo
Strona wiedzy:
https://czysteogrzewanie.pl/
Nauka i wiedza są podstawą.

10


nbgf ~nbgf (Gość)06.02.2020 10:21

pokusi sie ktoś o wykazanie kalkulacji kosztów wymiany kotła na paliwo stałe dla domku 150 m na jakieś ekologiczne z dofinanasowaniem i kosztem nowego ogrzewania w perspektywie 10 lat ?

30


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)05.02.2020 08:37

Żadnych dotacji. Zabronić opalania paliwami stałymi jak w Krakowie. Kogo nie stać niech sprzeda chałupę i przeprowadzi się do bloku albo innego tbs. Nie można tłumaczyć cichego zabijania ludzi swoją biedą baaaa w wielu przypadkach mających te piece to bardziej bieda w rozumie niż w portfelu. I niech lecą minusy :P

627


gość ~gość (Gość)06.02.2020 09:57

Najpierw trzeba wydać na te wszystkie świadectwa, nie wiadomo czy tą dopłatę się dostanie, a potem nawet jak się grosze dostanie to jeszcze podatek od dotacji trzeba zapłacić

30


pytam się ~pytam się (Gość)05.02.2020 22:44

Warto dodać, że zazwyczaj, więc zapewne i w tym przypadku kwota uzyskanej dotacji stanowi przychód podatnika, od którego trzeba odprowadzić podatek dochodowy. Więc wartość dotacji jest o blisko 1/5 mniejsza niż się wydaje. Mylę się ?

70


Juzek ~Juzek (Gość)05.02.2020 22:38

Cel niby szczytny a wymagania z dooopy. Sama charakterystyka energetyczna to koszt kilkuset złotych, a zrobienie tego certyfikatu nie gwarantuje dotacji, czyli może się okazać, że kasa wyrzucona w błoto. Jak kogoś nie stać na lepszy piec to i pewnie na charakterystykę wydawać kasy nie będzie. Zniechęcanie ludzi już na starcie.
Nie lepiej najpierw zebrać wnioski a papierków wołać dopiero od tych którzy się zakwalifikowali ? Jak ktos by nie spełnił wymagań to nastepni z kolejki.

80


gość ~gość (Gość)05.02.2020 22:34

A gdzie pompy ciepła? Gdzie szacunkowe koszty docieplenia? W Piotrkowie jak zwykle urząd nie potrafi nic porządnie zrobić. Kpina z mieszkańców.

50


nie udało się dzisiaj zbudować kopuły? ~nie udało się dzisiaj zbudować kopuły? (Gość)05.02.2020 19:56

A dzisiaj, jak świeciło słoneczko i było bezchmurne niebo to ile mieli na licznikach smogu, ile smrodu w powietrzu?

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat