Advertisement

Inwestycja za miliony szybciej, niż planowano

Region Poniedziałek, 05 czerwca 20232
Pogoda sprzyja przebudowie drogi Kalska Wola-Kruszów, na którą od wielu lat czekali mieszkańcy gminy Czarnocin i podróżujący tędy kierowcy. Modernizowana droga łączy drogę wojewódzką 716 z drogą krajową 91, przez co ruch na niej jest bardzo duży.

Ładuję galerię...

Drogowcy już sfrezowali asfalt na kilku odcinkach. Układane są warstwy pod nową nawierzchnię, pogłębiane rowy, a teren przygotowywany do wykonania chodnika przy drodze. Po zakończeniu prac powstanie jezdnia o szerokości 6,1 metra wraz z utwardzonymi poboczami, wjazdami na posesję oraz bezpiecznym chodnikiem dla pieszych. 

 

Zgodnie z zapisami umowy inwestycja powinna być zakończona w grudniu, ale jak zapewnia wykonawca, szybki postęp prac pozwoli ukończyć to zadanie już jesienią, tak, aby podczas kolejnej zimy warunki do jazdy na tej drodze były bardziej komfortowe, a przede wszystkim bezpieczniejsze - mówi Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin.

 

Łączny koszt inwestycji to 9 mln zł. 7 milionów to rządowe dofinansowanie. Gmina Czarnocin oraz powiat piotrkowski dołożyły z własnych funduszy 2 miliony złotych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)05.06.2023 10:56

A co z ulicą scaleniową?

14


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat