1 z 10
2 z 10
3 z 10
4 z 10
5 z 10
6 z 10
7 z 10
8 z 10
9 z 10
10 z 10
- Pierwszego dnia na Rynku stanęło miasteczko namiotowe, poświęcone pozyskiwaniu funduszy europejskich przez instytucje, a także szkoły. Drugiego dnia Urząd Miasta organizuje w Muzeum w Piotrkowie lekcje muzealne i konkursy wiedzy o historii miasta i UE - wymienia Marek Krawczyk z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie, współorganizator wydarzenia.
Swój namiot rozstawił również Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. - Rozmawialiśmy przede wszystkim o funduszach europejskich, bo je widać. Każdy z nas dotknął je w jakiś sposób: w szkole, pracy, uczestnicząc w szkoleniach, czy choćby jeżdżąc po drogach, które zbudowaliśmy za pieniądze z funduszy. Stąd pomysł na zorganizowanie Dni Funduszy Europejskich. My na Rynku Trybunalskim informowaliśmy o tym, gdzie można uzyskać fundusze i na co można je przeznaczyć. Są z nami również instytucje, które już skorzystały z funduszy - tłumaczy Małgorzata Kociniak z Europa Direct.
Organizatorami wydarzenia są: Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie, Urząd Miasta w Piotrkowie, Europe Direct, Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie.
Komentarze 5