Advertisement

Co z budową masztu telekomunikacyjnego przy ul. Jeziornej w Piotrkowie?

ePiotrkow Czwartek, 24 listopada 202219
W przestrzeni publicznej pojawiały się pogłoski, iż właściciel terenu na osiedlu Wierzeje, gdzie miała powstać stacja bazowa sieci Play, chce się wycofać z tej inwestycji. Potwierdzenie tych informacji próbowano uzyskać 16 listopada podczas spotkania przedstawicieli telefonii komórkowej z mieszkańcami Piotrkowa, które dotyczyło powstałej już stacji bazowej przy ul. Dzieci Polskich.
zdjęcie ilustracyjne / fot.: Ł. Michalczyk zdjęcie ilustracyjne / fot.: Ł. Michalczyk

W trakcie spotkania, Marek Lipski, dyrektor warszawskiego oddziału sieci Play odpowiedzialny za rozwój sieci na terenie województwa łódzkiego, odniósł się do sprawy, stwierdzając, że do tej pory nie wpłynęło do nich zawiadomienie.

Nie potwierdzę, ale i nie zaprzeczę. Na razie nic takiego do nas nie dotarło, co nie oznacza, że właściciel jakiejś działki nie podjął już ruchów. Na ten moment, póki co o tym nie wiemy. Natomiast liczymy na to, że powstanie, bo widzimy jak bardzo potrzebna jest inwestycja w tamtym miejscu, ile zgłoszeń mamy od klientów dotyczących słabej jakości usług, które oferujemy. Ruch telekomunikacyjny, który pojawia się na tamtym obszarze, pokazuje, że ewidentnie istnieje potrzeba takiej stacji – wyjaśnia Marek Lipski.

Kilka dni później ponownie skontaktowaliśmy się z biurem prasowym tego operatora. W skierowanej do naszej redakcji wiadomości, Michał Ciach z sieci Play potwierdza, że do spółki trafiło pismo wynajmującego, zawierające prośbę o rozwiązanie umowy najmu i aktualnie jest ono przedmiotem analizy. Możliwe zatem, że nie dojdzie do budowy stacji bazowej telefonii komórkowej w tym miejscu. Do sprawy będziemy jeszcze wracać.


Zainteresował temat?

7

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

milego demontażu ~milego demontażu (Gość)26.12.2022 19:27

W trudnych czasach warto wiedzieć, że jeden nadajnik 5G zawiera 15 kg czystej miedzi i 500 g platyny...

10


dr ~dr (Gość)26.12.2022 18:26

Mieszkańcy wschodniej części Piotrkowa już mogą zapisywać swoje dzieci na onkologię.

10


Wp ~Wp (Gość)24.11.2022 15:57

Jeśli się wycofa to ma honor a nie jak zakała sąsiedzka z ul. Dzieci Polskich .

102


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)25.11.2022 08:22

Zastanawia mnie jedno... ludzie walczą, bo nie chcą masztów niedaleko domów, a z telefon w ręku, albo w kieszeni non stop. Niektórzy nawet do spania pod poduszkę kładą (tutaj nie ma promieniowania?) Podobnie z budową domów/mieszkań przy liniach wysokiego napięcia, czy transformatorach. Ludzie się wprowadzają i jest super - nie ma problemu. W piecach palą czym popadnie, smog taki, że w gardle drapie, ale to też przecież nie szkodzi, prawda? Wypuszczanie ścieków do rowów i rzek, żeby zaoszczędzić kilka zł... to też przecież tzw. "niska szkodliwość"...

23


goœć_ewa ~goœć_ewa (Gość)25.11.2022 11:25

cytat: Opublikowany raport naukowców z Włoch przedstawia wyniki przeprowadzonych na wielką skalę badań nad szczurami laboratoryjnymi, wystawionymi napromieniowanie masztów telefonii komórkowej. Mówiąc w skrócie: infrastruktura telefonii komórkowej sprzyja chorobom nowotworowym.

20


Kowalc. ~Kowalc. (Gość)24.11.2022 19:46

Zabronić budowy w pobliżu budynków mieszkalnych na Jeziornej a na Dzieci Pol. rozebrać i przenieść w inne miejsce.

74


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)24.11.2022 13:43

Noga mi odpadła przez to wasze 5G

45


Youtuber ~Youtuber (Gość)25.11.2022 09:10

Budować, budować,budować. Na nic nie patrzeć i nie zatrzymywać się.

14


karol ~karol (Gość)24.11.2022 15:38

Ja bym wyłączył im dostęp do sieci komórkowej na całych wierzejach. To sami na kolanach przyjdą prosić aby im stacje bazową postawić.

106


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)24.11.2022 16:28

Postawią w nocy w niedzielę

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat