Advertisement

Co się dzieje na Wojska Polskiego?

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 24 września 202329
Trwa modernizacja ul. Wojska Polskiego ​na odcinku od Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej. Prace toczą się na kilku frontach. Po wymianie całej magistrali wodociągowej przyszedł czas na roboty drogowe.

Ładuję galerię...

W związku z zaawansowanym etapem prac, remontowany odcinek ulicy Wojska Polskiego został wyłączony z ruchu samochodowego. Możliwy jest wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych na przebudowywanym odcinku.

Równolegle prowadzimy prace przy układaniu chodnika wraz podjazdami do posesji z kostki betonowej po południowej stronie ulicy, podbudowy pod nową jezdnię oraz wymieniane są krawężniki na całej długości inwestycji. Następnym etapem będzie budowa chodnika ze ścieżką rowerową i dojazdami do posesji, po północnej stronie oraz remont zatok autobusowych. Na zakończenie drogowcy zajmą się skrzyżowaniem z ul. Kostromską, gdzie sygnalizację świetlną zastąpi rondo, oraz ułożą asfalt na całym modernizowanym odcinku - mówią pracownicy ZDiUM.

 

Wyłączeniu drogi z ruchu ma zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i robotnikom, a także zwiększyć tempo prac. Pozwoli to zatem jak najszybciej oddać ulicę do użytku mieszkańcom.


Wytyczony został objazd, który pozwoli ominąć wyłączoną z użytku drogę (zdjęcie poniżej).

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dekkers ~dekkers (Gość)24.09.2023 21:36

Ciekawe co z dojazdem do komisji wyborczych w przedszkolu i domu starców?

72


goœć_piotrkowianin ~goœć_piotrkowianin (Gość)26.09.2023 17:14


Obserwuję remonty dróg w Piotrkowie Trybunalskim. Dziwnym zbiegiem okoliczności są one remontowane przed wyborami( czyżby kiełbasa wyborcza?). O dziwo stan nawierzchni remontowanych ulic jest w dobrym stanie. Najgorsze nawierzchnie ulic : Rakowska, Wolborska, Żeromskiego Roosevelta czy Żelazna jak do tej pory nie są remontowane. Czyżby władze nie jeździły tymi drogami? Za to jest zrobiony dojazd do Słoneczka gdzie rocznie przejeżdża nią kilkaset samochodów. Robiona jest ścieżka rowerowa do Sulejowa nota bene na podłożu bardzo dobrym ( bardzo dobrze utwardzonym i jestem ciekawy kto wpadł na taki pomysł zamiast zrobić trzecią nitkę jezdni na tzw suwak)bo na szlaku kolejki wąskotorowej, gdzie nie widzę rowerzystów. Za to dużo rowerzystów jedzie nad Zalew Sulejowski ruchliwą( czyt. niebezpieczną)drogą przez Koło . Kto planuje remonty dróg w Piotrkowie. Warszawka?Może warto pojeźdźić po Piotrkowie i rozmawiać z mieszkańcami a nie siedzieć za biurkiem

13


******* ~******* (Gość)24.09.2023 13:05

Czekamy na referendum

95


97-300 97-300ranga24.09.2023 08:53

Ul.Kostromska , może czas na zmianę nazwy ?

1412


EPKRZYSIEK ~EPKRZYSIEK (Gość)25.09.2023 11:22

Nareszczie ktoś myślący pomyślał o rądzie brawo dla tego gościa

24


EPKRZYSIEK ~EPKRZYSIEK (Gość)25.09.2023 11:21

Nareszczie ktoś myślący pomyślał o rądzie brawo dla tego gościa gdzie przy takim ruchu montoać sygnalizator świetlny jak za PRLU

13


Dudhd ~Dudhd (Gość)24.09.2023 16:27

Kiedy planowane jest ukończenie robót?

70


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)24.09.2023 19:12

Ten objazd trochę dziwnie jest wytyczony, bo z Armii Krajowej na Kostromską najlepiej przeskoczyć Polną, koło ZUSu. I nie wiem po co remont zatok autobusowych, skoro po zmianie trasy jedynki, tym odcinkiem nie jedzie żadna emzetka. Będzie taka sama sytuacja jak na al. 800-lecia. Zrobili bodajże 4 przystanki, pomimo, że żadna trasa emzetki tamtędy nigdy nie miała w planach przebiegać. Skutek jest taki, że przystanki są nieużywane, zostały już zdewastowane, są wymalowane, pomimo że żadne autobus się tam nie zatrzymał i żaden pasażer tam nie wsiadał. Aktualnie zatoki autobusowe służą jako postój dla TIR-ów.

100


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)24.09.2023 09:07

Czy ktoś z ramienia inwestora czyli miasta sprawdza co dzieje się z bazaltową czy też granitową kostką której jest jeszcze a było na całym odcinku kilkaset metrów kwadratowych, gdzie się podziała bo na pewno można było ją wykorzystać tak jak w innych miastach bo wychodzi taniej jak zakup nowej.

100


... ~... (Gość)24.09.2023 18:37

Niestety nikt nie przestrzega zakazu wjazdu na tą ulice, jeżdżą nawet chodnikami!!!!
Powodują tym samym zagrożenie dla pieszych !!!
Ludziom którzy mieszkają na remontowanym odcinku jest trudno wyjechać z posesji przez ciągły ruch samochodowy
Może czas na kontrolę ze strony policji ?
Bo w końcu dojdzie do tragedii...

72


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat