Bus Lewicy zawitał do Piotrkowa

Piątek, 08 marca 202484
W ramach samorządowej kampanii wyborczej w Rynku Trybunalskim w Piotrkowie przedstawiciele Lewicy poinformowali, na co samorząd powinien zwrócić uwagę. To ugrupowanie jednogłośnie podkreśla, że na pierwszym miejscu stawia prawa kobiet.

Ładuję galerię...

W piątkowe (08.03) południe w Rynku Trybunalski odbyła się konferencja prasowa Lewicy, na której pojawili się m.in. poseł Arkadiusz Sikora, czy wiceminister Anita Sowińska. To ugrupowanie w swojej kampanii chce przede wszystkim skupić się na prawach kobiet oraz szkolnictwie, na które ich zdaniem samorząd także ma duży wpływ.

Mówimy dość. Te wybory są o kobietach. To samorządowcy decydują o tym, jak zarządzane są szpitale jak chociażby Wojewódzki Szpital im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, który ma duży oddział położniczo-ginekologiczny. To od samorządowców też będzie zależeć, kto będzie zarządzał szpitalem i czy kobieta, która będzie w potrzebie, otrzyma pomoc. I czy będzie mogła dokonać aborcji wtedy, kiedy będzie potrzebowała, czy czasem lekarze nie zasłonią się klauzulą sumienia - mówi Anita Sowińska, wiceminister klimatu i środowiska. - To od samorządowców zależy też, jak będą zarządzane szkoły i czy edukacja seksualna będzie prowadzona w szkołach - dodaje Anita Sowińska. 

Lewica w swoim programie proponuje także całkowitą likwidację klauzuli sumienia, szybki dostęp do lekarzy specjalistów; ciepłe posiłki dla uczniów, dodatkowe zajęcia wyrównawcze dla tych, których nie stać na korepetycje. Dodatkowo oferują budowę 300 tys. tanich mieszkań na wynajem w ciągu najbliższych 4 lat.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

16


Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)09.03.2024 23:24

Pozwolę sobie uzupełnić moją poprzednią wypowiedź.
Lewica tak bardzo chce dbać o prawa kobiet. W związku z tym nasuwa mi się parę pytań. Czy Lewica jest za tym, aby kobiety mogły nadal jeździć samochodami spalinowymi bez ponoszenia dodatkowych kosztów (opłaty rejestracyjne planowane od przyszłego roku i dodatkowe wysokie podatki planowane od roku 2026)? Czy Lewica jest za tym, aby kobiety mogły korzystać z taniego prądu i ogrzewania nieobłożonych tzw. opłatami emisyjnymi? Czy Lewica jest za tym, aby kobiety mogły ogrzewać swoje mieszkania paliwami stałymi lub gazem? Czy Lewica jest za tym, aby kobiety mogły jeść nadal mięso po przystępnej cenie i w dowolnych ilościach? Jak Lewica zamierza zabezpieczyć prawa kobiet, które się jeszcze nie urodziły, a którym grozi wyskrobanie? A może jednak nawet prawa kobiet przestają być istotne w starciu z ideologią klimatyzmu?
A co z aborcją dla chłopów? Też będzie w pełni dostępna? Wszak jedna przedstawicielka lewicy stwierdziła publicznie, że zdarzają się przypadki, kiedy biologiczny mężczyzna zachodzi w ciążę. I chyba nie chodziło jej o film "Junior"...
Czytając komentarze zachodzę w głowę: czy naprawdę nie widzicie ważniejszych problemów, niż skrobanki? Dopinają ustalany w tajemnicy traktat pandemiczny - to Was nie interesuje? Pod pretekstem "ratowania planety" wykańczają górnictwo, przemysł, będą zamykać elektrownie węglowe, a ostatnio zaczęli wykańczać rolnictwo - to Was nie przeraża? Nie interesuje Was wzrost cen wszystkiego, będący skutkiem opodatkowania tzw. śladu węglowego? Nie myślicie o tym, że wkrótce koszty utrzymania samochodów, którymi musicie dojeżdżać do swojej gównianej roboty zaczną Was dobijać? Nie martwi Was, że wkrótce w naszym nieszczęsnym kraju zrobi się bardziej "wielokulturowo" i jeszcze będziemy musieli to finansować? Nie dostrzegacie, że próbują nas wmanewrować w wojnę, którą wcześniej sami zainicjowali za wschodnią granicą? I to wszystko jest dla Was mało istotne? Czy naprawdę problem skrobanek jest w stanie przesłonić te wszystkie problemy?

133


Prawo kobiety ~Prawo kobiety (Gość)08.03.2024 17:16

"Obie izby francuskiego parlamentu na wspólnym posiedzeniu w Wersalu głosowały za zapisem prawa do aborcji w konstytucji.
Ustawa została przyjęta zdecydowaną większością 780 do 72 głosów i spotkała się z długą owacją na stojąco.
Prezydent Francji Emmanuel Macron, który poparł zmianę konstytucji, z zadowoleniem przyjął wynik głosowania, podobnie jak organizacje broniące praw kobiet."
U nas od wieków pleban rządzi i jemu podobni.

1018


kiedy ~kiedy (Gość)09.03.2024 10:25

czyli PAŁOWANIE rolników chcą zyskać elektorat ? przez cały czas rządów prawicy ,nikogo nie pałowano ,doszła lewica-psl -po i już to robią ,co dalej ?

127


tylko prawda ~tylko prawda (Gość)10.03.2024 11:12

Ci wszyscy którzy są za aborcją nienarodzonych dzieci do 12 tygodnia ciąży oraz za tzw. "pigułką dzień po", nigdy nie powinni sprawować władzy w Polsce. Ewangelia wg Św. Jana: "A światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła". Brońmy życia od chwili poczęcia, aż do naturalnej śmierci.

64


ZielonaLewica ~ZielonaLewica (Gość)10.03.2024 15:09

To teraz Sobie przypomnijcie że te wszystkie strajki to przez ten bus ..

53


starszy ~starszy (Gość)10.03.2024 14:05

Nie którzy nie zabrali się do tego busa ,albo zrobili dla zmyłki przesiadkę do innego choćby pan Dziemdziora

40


Kasa to za mało ~Kasa to za mało (Gość)10.03.2024 09:36

Chodzi o bezpieczeństwo kobiet w ciąży w Szpitalach !!! Kobiety nie chcą ciąż, bo u nas jest zły mental w służbie zdrowia. Czesi mają w szpitalach bardzo pozytywny mental ( chodzi o szacunek i troskliwość o pocjenta) i wskaźnik dzietności jest duży. My tacy jesteśmy i tak mamy jak myślimy.

62


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)09.03.2024 13:52

Nie wiem po co teraz wszyscy na siłę chcą forsować ustawy aborcyjne. Konstrukcja polityczna jest taka, że ustawę na końcu musi podpisać prezydent. Wszyscy wiedzą, że Duda nie podpisze ustawy liberalizującej aborcję. Więc dopóki jest on u władzy nie ma szans na zmiany w tym zakresie. Niby wszyscy to wiedzą, ale swoje gadają. Jest to więc jałowa dyskusja bo nic to nie zmieni. Strata czasu, zamiast zająć się poważniejszymi sprawami w tym momencie. Po co gadać o czymś co przez najbliższy rok nie ma szans na wejście.

86


Fork ~Fork (Gość)10.03.2024 07:46

Wybory są dla obywateli, a nie dla docelowej grupy. W samorządach są również osoby płci żeńskiej. Odpowiedzialności zacznijcie szukać w osobach zarządzających jednostką, funkcja dyrektora to nie tylko nazwa. Nic wartościowego poza laniem wody. Lepszą obietnicą byłby remont ulicy.
Chociaż w Piotrkowie to chodnik jest atrakcyjną ofertą...

50


Wielbiciel 123 ~Wielbiciel 123 (Gość)09.03.2024 21:08

Proszę wyjaśnijcie mi, czy ten Piotrkowski Owsiak jest W Lewicy, Prawicy, czy PSL?
Czy w sercu Piotrkowa?

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat