Bus Lewicy zawitał do Piotrkowa

Piątek, 08 marca 202484
W ramach samorządowej kampanii wyborczej w Rynku Trybunalskim w Piotrkowie przedstawiciele Lewicy poinformowali, na co samorząd powinien zwrócić uwagę. To ugrupowanie jednogłośnie podkreśla, że na pierwszym miejscu stawia prawa kobiet.

Ładuję galerię...

W piątkowe (08.03) południe w Rynku Trybunalski odbyła się konferencja prasowa Lewicy, na której pojawili się m.in. poseł Arkadiusz Sikora, czy wiceminister Anita Sowińska. To ugrupowanie w swojej kampanii chce przede wszystkim skupić się na prawach kobiet oraz szkolnictwie, na które ich zdaniem samorząd także ma duży wpływ.

Mówimy dość. Te wybory są o kobietach. To samorządowcy decydują o tym, jak zarządzane są szpitale jak chociażby Wojewódzki Szpital im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, który ma duży oddział położniczo-ginekologiczny. To od samorządowców też będzie zależeć, kto będzie zarządzał szpitalem i czy kobieta, która będzie w potrzebie, otrzyma pomoc. I czy będzie mogła dokonać aborcji wtedy, kiedy będzie potrzebowała, czy czasem lekarze nie zasłonią się klauzulą sumienia - mówi Anita Sowińska, wiceminister klimatu i środowiska. - To od samorządowców zależy też, jak będą zarządzane szkoły i czy edukacja seksualna będzie prowadzona w szkołach - dodaje Anita Sowińska. 

Lewica w swoim programie proponuje także całkowitą likwidację klauzuli sumienia, szybki dostęp do lekarzy specjalistów; ciepłe posiłki dla uczniów, dodatkowe zajęcia wyrównawcze dla tych, których nie stać na korepetycje. Dodatkowo oferują budowę 300 tys. tanich mieszkań na wynajem w ciągu najbliższych 4 lat.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

16


Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)08.03.2024 18:49

Gdyby nie PRL to ludzie dalej by żyli w ciemnocie i zacofaniu. Ci którzy tak krytykują ten okres niech spojrzą na życiorys swoich rodzin jak zyskały na tym.

69


goœć_anna ~goœć_anna (Gość)08.03.2024 17:34

Lewica to zgnilizna moralna, brak poszanowania dla tradycji, zapaść gospodarcza i bieda!!!!!

125


gian ~gian (Gość)08.03.2024 16:11

też rządzili samodzielnie z L Milerem na czele i przez ponad 45 lat w prl i nic nie zrobili.

105


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)08.03.2024 16:07

Pani Anita to raczej antyreklama

93


Kij ~Kij (Gość)08.03.2024 15:04

Tylko lewica!!!

517


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat