Advertisement

"A deeper fake" w ODA

ePiotrkow Czwartek, 30 czerwca 20227851
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie zaprasza na wernisaż wystawy twórczości Arkadiusza Karapuda pt. „A Deeper Fake”. Początek o godz. 19.00 w galerii ODA (ul. Dąbrowskiego 5).
Fot. ODA Fot. ODA

„A deeper fake” to wystawa siedmiu wielkoformatowych prac malarza i dydaktyka warszawskiej ASP Arkadiusza Karapudy. Artysta porusza się w obszarze postprawdy, a jego obrazy używają narzędzi z pola sztuki do zmierzenia się z doświadczeniem bezsilności poznawczej. Chociaż informacje są dostępne łatwiej niż kiedykolwiek w historii, ogromnym wyzwaniem jest odróżnienie faktów od ich atrap, zwłaszcza w czasie wojny informacyjnej, gdy podważane są nawet zdjęcia ofiar i dokumentacja zniszczeń.

Bezsilność poznawcza jest wzmacniana przez rozwój technologii wykorzystujących głębokie uczenie się sztucznej inteligencji (deepfake) i coraz bardziej realną możliwość zaistnienia fikcyjnych światów. Rosnącą popularnością cieszą się alternatywne teorie i całościowe wizje świata kwestionujące wiedzę naukową. Trudno uwierzyć na słowo, ale też niewiele daje zobaczenie czegoś na własne oczy - relacjonują pracownicy ODA. 

Wernisaż wystawy zaplanowano na piątkowe popołudnie (1.07). Początek o godzinie 19.00 w Galerii ODA (ul. Dąbrowskiego 5). Wystawę będzie można podziwiać do 29 lipca.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kranik ~Kranik (Gość)30.06.2022 18:20

O dziwo brzmi zachęcająco. Młode to umią sztukię robić. Stare to jakieś nie wiadomo co tylko tam robiły.

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat