Jeden ze spacerowiczów w lesie przy rzece Wierzejce zostawił taką oto karteczkę a na niej napis: "Posprzątałem, nie śmieć!!"
"Rzeczpospolita": W jednym z wątków afery korupcyjnej w służbie zdrowia pojawiają się dwa nazwiska posłów - ludowców. Gazeta ustaliła, że chodzi o liderów PSL w Łodzi: Stanisława Olasa i Stanisława Witaszczyka.
Łatwiej, szybciej i czytelniej. Ruszyło nowe Forum.
“Wspólnota Anonimowych Alkoholików w Polsce. Alkoholowe dno i co to znaczy trzeźwieć”.
Książka Ireneusza Kaczmarczyka powstała na podstawie osobistych badań autora nad grupami Anonimowych Alkoholików w Polsce. Jej przygotowanie zajęło autorowi blisko 10 lat. W tej chwili jest to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy o Wspólnocie AA w Polsce.
- Przez wiele lat próbowałem odpowiedzieć na pytanie, jak odbywa się ten proces, w którym ludzie wpadają w nałóg i zaczynają pić - mówi dr Ireneusz Kaczmarczyk.
W najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej numer 12 w Piotrkowie wiele atrakcji dla miłośników tańca.
Zapraszamy do testowania naszego nowego pomysłu – portalu ePiotrkow.
Przy Szkole Podstawowej nr 16 Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ustawił barierki, których celem była z pewnością poprawa bezpieczeństwa uczniów szkoły.
Decyzja MZDiK spotkała się jednak z protestami rodziców uczniów podstawówki, którzy - jak piszą w liście protestacyjnym skierowanym do prezydenta miasta - "nie rozumieją podjętych decyzji, a w szczególności nie zgadzają się z uniemożliwieniem wysadzania dzieci z samochodu bezpośrednio na chodnik po stronie szkoły".
Czy rysunek Dalhberga i sztych Dalhberga to jedno i to samo czy wcale niekoniecznie? I jakie mity o starym Piotrkowie pozwala obalić szkic szwedzkiego oficera?
Najstarszy wizerunek Piotrkowa pochodzi z połowy XVII wieku i jak wszyscy wiedzą narysował go oficer wojsk szwedzkich Eryk Dalhberg. Choć o tej panoramie napisano już niejedno to wciąż budzi ona i zainteresowanie i pewne kontrowersje wśród ją oglądających. Są nawet i tacy którzy toczą spory o to czy rysunek Dalhberga aby na pewno przedstwia nasze miasto. Nie mniej dla piotrkowskich historyków jest to praca bardzo ważna, pozwalająca bowiem prowadzić badania nad przeszłością Piotrkowa.
26 października 1963 roku w cztery miesiące po swym słynnym locie w kosmos w Piotrkowie z krótka wizytą gościła Walentyna Tierieszkowa.
Jakież było zdziwienie wszystkich gdy z czarnej limuzyny wysiadła nie kobieta-atletka, żołnierz kosmonautyki, jak opisywała ja ówczesna prasa, a drobna, niezwykle ujmująca dziewczyna w jesiennym płaszczu i z elegancko ułożonymi włosami, wyglądem przypominająca raczej modelkę z pokazów mody niż międzynarodowego herosa...