Pracownicy książnicy zapraszają do oglądania wystawy wypożyczonej z łódzkiego Oddziału IPN, zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne". Autorem wystawy jest Paweł Murawski. Do opracowania wystawy wykorzystano zdjęcia pochodzące z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Studium Polski Podziemnej w Londynie, zbiorów Biblioteki Narodowej oraz zbiorów Ośrodka KARTA.
Ponad 40 osób sprawdziło swoją znajomość ortografii. Autorką tekstu, z którym zmierzyli się uczestnicy Dyktanda Piotrkowskiego jest Izabella Radke-Marczak, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Z kolei lektorem był Bartosz Gumulec ze Stowarzyszenia Busola.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim i szkoły TEB Edukacja postanowiły reaktywować publiczne dyktando w naszym mieście.
Jesienią ma rozpocząć się remont zrujnowanego budynku poszpitalnego przy ul. Wojska Polskiego 2 w Piotrkowie. W 2019 roku przeniesie się tam bowiem Biblioteka Pedagogiczna. Wszystko w ramach rewitalizacji piotrkowskiego Podzamcza.
W Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie odbył się wernisaż prac graficznych młodych twórczyń z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie.
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Piotrków moje miasto - moje miejsce". Uroczyste podsumowanie zmagań uczestników nastąpiło w środowe południe w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie.
30 wystawców pojawiło się w sobotnie popołudnie przed Biblioteką Pedagogiczną w Piotrkowie na wyprzedaży garażowej. Można było kupić książki, płyty, filmy, zabawki, puzzle a nawet ubrania.
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkania konsultacyjne nauczycieli, rodziców dzieci autystycznych oraz rodziców dzieci, które nie posiadają diagnozy autyzmu, ale w codziennym funkcjonowaniu przejawiają: wyraźne deficyty w komunikacji werbalnej i niewerbalnej; nieumiejętność rozwijania i utrzymywania relacji z rówieśnikami właściwej dla poziomu rozwoju; ograniczone, powtarzalne wzorce zachowań, zainteresowań i aktywności.
O które piotrkowskie biblioteki chodzi? Jedna, jak już wielokrotnie informowaliśmy, to mediateka, która powstanie na placu Pofranciszkańskim. Druga to Biblioteka Pedagogiczna, która z obecnej siedziby ma się przenieść do jednego z budynków poszpitalnych, zlokalizowanych w kompleksie pomiędzy placem Pofranciszkańskim a ul. Wojska Polskiego, Właścicielem tej nieruchomości jest dziś Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.
Co jest dla nas bardziej naturalnym zachowaniem - współpraca czy rywalizacja? Odpowiedzi na to pytanie udzielą uczestnicy najbliższych bezpłatnych warsztatów teambuildingowych, które poprowadzi Maciek Pawłowski, trener biznesu i animator kultury.