Decydując się na wystrzelenie w sylwestrową noc sztucznych ogni, zachowajcie ostrożność i zdrowy rozsądek - apelują specjaliści. Pamiętajmy, aby samodzielnie nie odpalały ich dzieci. Bezpieczne używanie fajerwerków to podstawa, by w pełnym zdrowiu wejść w Nowy Rok.
15-latkowi wybuchła w ręku petarda. Chłopak ma uszkodzoną dłoń. Przeszedł już operację. Nadal przebywa w szpitalu. Do zdarzenia doszło 29 grudnia w Łodzi. Przed nami sylwestrowa noc, dlatego przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności przy odpalaniu materiałów pirotechnicznych.
Piotrków powita Nowy Rok pokazem sztucznych ogni. Tradycyjnie o północy w okolicach wieży ciśnień odbędzie się kilkuminutowy pokaz.
Osiem przestraszonych psów trafiło do piotrkowskiego schroniska po sylwestrowej nocy. Jedna zguba już została odebrana, pozostałe czekają na właścicieli.
Noc Sylwestrowa nam kojarzy się z hucznym świętowaniem, ale dla zwierząt może być prawdziwą udręką. Huk petard i fajerwerków często wywołuje u czworonogów agresję lub napady paniki, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do zawału serca.
Co prawda służą do celów rozrywkowych, ale mogą być naprawdę niebezpieczne. Fajerwerki zawierają przecież materiały wybuchowe.
W Piotrkowie Trybunalskim pożegnamy rok tradycyjnie. O północy w okolicach wieży ciśnień będziemy mogli oglądać kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni. Coraz więcej miast w Polsce rezygnuje jednak z takiej zabawy. Dlaczego?
Sylwestrowy pokaz sztucznych ogni zorganizowano w Piotrkowie tradycyjne z wieży ciśnień.
Kolejny rok w Piotrkowie Trybunalskim nie zostanie zorganizowany miejski Sylwester. Musimy zadowolić się fajerwerkami z wieży ciśnień.
Tej jednej nocy odpalamy więcej fajerwerków niż przez cały rok. W Sylwestra na terenie Unii Europejskiej dochodzi do kilkuset poparzeń, zranień i pożarów, a nawet wypadków śmiertelnych. Przyczyną większości jest niewłaściwe użytkowanie fajerwerków i nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa.