8 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Łącznie w Łódzkiem odnotowano już 42 zakażenia, co przekłada się na największą liczbę przypadków spośród wszystkich województw. W kraju liczba ta wzrosła do 238. Ponadto Ministerstwo Zdrowia informuje, że pierwszy zakażony w Polsce pacjent w środę opuści szpital.
Yerba mate i kawa mogą być uznane za sojuszników w walce z otyłością - wskazała dr Elvira Gonzalez de Mejia z Uniwersytetu Illinois. Z przeprowadzonych przez nią badań wynika bowiem, że picie czterech filiżanek kawy dziennie zmniejsza ilość odkładającego się tłuszczu.
Uczniowie biorący udział w specjalnym programie nauki na świeżym powietrzu bardziej angażują się w lekcje i cieszą się ze zdobywania wiedzy - wykazał brytyjski eksperyment. Zadowoleni są także nauczyciele.
Instytut Zdrowia Medicall w Piotrkowie zorganizował we wtorek dla mieszkańców Dzień Onkologiczny. Podczas akcji można było oddać krew w imię ogólnopolskiej inicjatywy "Oddaj krew, ocal życie", porozmawiać z dietetykiem klinicznym oraz zostać potencjalnym dawcą szpiku fundacji DKMS.
Październik to miesiąc walki z nowotworami. Z tej okazji w Piotrkowie 22 października o godzinie 9.00 rozpocznie się Dzień Onkologiczny. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, ale także pomóc tym, którzy rozpoczęli swoją walkę z rakiem.
Woda w piotrkowskim Słoneczku nie nadaje się do kąpieli. Sanepid przeprowadził badania laboratoryjne, które wykazały przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii Escherichia coli. W związku z tym został wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli.
Wszyscy mieszkańcy Rozprzy mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. To za sprawą pikniku zdrowotnego, który w poniedziałek odbył się w Centrum Medyczno-Usługowym. Wszyscy przybyli mogli m.in przebadać swój słuch, wzrok, cholesterol, a nawet sprawdzić stan swoich kości w osteobusie.
To hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia AIDS, który obchodzimy 1 grudnia. Wirus HIV to niestety wciąż zagrażenie, jednak ze względu na rozwój medycyny, jesteśmy w stanie - mimo wirusa w organizmie - prowadzić normalne życie. Podstawą są jednak badania kontrolne, które pozwolą nam na wczesne wykrycie choroby i dobranie odpowiedniej metody leczenia.
Profilaktyka ratuje życie. Skorzystaj z bezpłatnych badań w bełchatowskim szpitalu. 8 grudnia w pawilonie A na parterze (ul. Czapliniecka 123) będzie można wykonać bezpłatne badania w kierunku wykrycia nowotworu piersi, nowotworu skóry i nowotworu tarczycy.
Pacjenci mogą zyskać dostęp do nowej formy terapii, a szpital w Bełchatowie prestiżowe miejsce w historii rozwoju medycyny. Po raz pierwszy w lecznicy przy Czaplinieckiej prowadzone będą badania kliniczne.