Reklama

Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie

Łódzkie Poniedziałek, 20 grudnia 202115384
Po 12 latach przywrócona została linia kolejowa pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim w Łódzkiem a Skarżyskiem-Kamienną w województwie świętokrzyskim. To nie jedyne nowe połączenie, jakie pojawiło się w rozkładzie jazdy PKP.

Ładuję galerię...

Przywracanie zlikwidowanych przed laty linii kolejowych to efekt walki rządu Zjednoczonej Prawicy z tzw. wykluczeniem komunikacyjnym. Pociągi między Tomaszowem a Skarżyskiem-Kamienną powróciły na trasę 13 grudnia. Tę dobrą dla pasażerów obu sąsiadujących ze sobą województw przekazali podczas konferencji prasowej na dworcu w Tomaszowie wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

 

- To, że po dwunastu latach uruchamiamy połączenie pasażerskie z Tomaszowa do Skarżyska-Kamiennej jest przede wszystkim zasługą determinacji samorządów wojewódzkich i parlamentarzystów, którzy o to zabiegali – powiedział wiceminister infrastruktury.

W nowym rozkładzie jazdy pociągi relacji Tomaszów-Skarżysko-Kamienna zatrzymują się na trzydziestu stacjach i przystankach kolejowych. Dzięki temu połączenie jest dostępne dla dużej liczby pasażerów.

 

- Wznawiamy kolejną zlikwidowaną linię kolejową, ale nie poprzestaniemy na tym. Chcemy stworzyć dla mieszkańców jak najszerszą sieć połączeń z sąsiednimi województwami, dlatego uruchamiamy również połączenia do Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Włocławka, Radomia - mówił marszałek Grzegorz Schreiber.

 


Zainteresował temat?

1

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)26.12.2021 20:36

Łódzkie jako centrum kraju to najgorsze dno pod każdym względem taka jest prawda a samo miasto to syf brud i walące się rudery

10


Malolat ~Malolat (Gość)20.12.2021 15:34

A pociagi będą jezdzic puste tez mi nowina

32


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)23.12.2021 09:24

Ile milionów ( na razie wiemy o 12 milionach zł ) straciło woj.łódzkie przez osoby wyłudzające dotacje na żłobki i przedszkola ?
Wystartował nei dawno kolejny program dofinansowań i czy tym razem obędzie się bez wyłudzeń przez oszustów ?? Czy urząd wyciągnął wnioski z poprzednich lat ??

30


czad ~czad (Gość)20.12.2021 09:23

super!

33


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat