"Łódzkie na plus" – podsumowane tygodnia w skrócie

Łódzkie Poniedziałek, 16 sierpnia 202115654
Tegoroczne lato w Łódzkiem to zabawa w rodzinnym gronie. Moc atrakcji, ale też wiedzy o funduszach unijnych. To oferta, którą samorząd województwa serwuje podczas plenerowych imprez. 22 sierpnia na wojewódzkie święto plonów zapraszamy w tym roku do Rogowa, gdzie dla mieszkańców łódzkiego wystąpi m.in. Zakopower. Gdy opadnie już dożynkowy kurz, pora zabrać się do nauki. Z początkiem roku szkolnego rusza Centrum Rozwoju Kompetencji w Bełchatowie.

 

Oferta dla pracowników branży energetycznej

 

Rusza już we wrześniu 2021 r. Stwarza możliwość kształcenia i rozwoju kwalifikacji pracowników branży energetycznej i mieszkańców regionu łódzkiego. Centrum Rozwoju Kompetencji w Bełchatowie to odpowiedź na potrzebę przekwalifikowania pracowników należącego do PGE bełchatowskiego kompleksu energetycznego. Właśnie tam będzie można zdobywać nowe umiejętności i wiedzę poprzez udział w kursach zawodowych, szkoleniach i warsztatach. Powołanie CRK zainicjowane zostało podpisaniem listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Województwem Łódzkim a PGE Polską Grupą Energetyczną. - Perspektywa transformacji energetycznej powoduje obawy, ale chcemy, by zostały one zastąpione wiarą w to, że mieszkańcy regionu, pracownicy zatrudnieni w procesie wydobycia węgla brunatnego na tym nie stracą. To do nich kierujemy tę ofertę, to dla nich będziemy podejmowali kolejne działania – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

 

Uwaga, do 24 sierpnia można składać wnioski o przyjęcie na kwalifikacyjne kursy zawodowe! 

 


O Funduszach Europejskich na piknikach w Łódzkiem

 

Symulator dachowania, koncerty, animacje, wata cukrowa dla dzieci, konkursy z nagrodami i moc swojskiego jadła od gospodyń z Kół Gospodyń Wiejskich – tak wyglądają pikniki, które latem organizuje samorząd województwa łódzkiego. „Lato z Funduszami Unijnymi” zawita z plenerowymi imprezami w sumie do 21 powiatów. To wspaniała okazja, aby spędzić czas w rodzinnym gronie i dowiedzieć się o ofercie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i jego instytucji podległych, w tym m.in. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Teatru Wielkiego w Łodzi, czy Muzeum Archeologicznego. Najbliższe pikniki odbędą się:

 

  • 22 sierpnia w Rogowie,
  • 25 sierpnia w Rozprzy,
  • 26 sierpnia w Łubnicach,
  • 27 sierpnia w Świnicach Warckich,
  • 29 sierpnia w Ostrowie Warckim.


A po żniwach czas na dożynki

 

Będzie smacznie, głośno i kolorowo. Strefa zabaw i animacji, konkursy, warsztaty, koncerty, do tego pyszności serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Tegoroczne Wojewódzkie Święto Plonów odbędzie się 22 sierpnia w Rogowie w powiecie brzezińskim na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

– Województwo łódzkie jest regionem o charakterze mocno rolniczym, użytki rolne stanowią ponad 48% terenu, dlatego coroczne święto plonów ma tu szczególny wymiar i charakter – mówi marszałek województwa Grzegorz Schreiber. - Święto Plonów jest też okazją do promocji zarówno materialnych, jak i kulturalnych osiągnięć rolników. Wszystkich już dziś gorąco zapraszamy do Rogowa!

Podczas wojewódzkiego święta plonów zagrają i zaśpiewają gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów i Zakopower.

 

program


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Telemarszal ~Telemarszal (Gość)18.08.2021 19:49

Trzeba rozliczyć te obiecanki i może polski chłop już się tak łatwo nie nabierze.Agrounia się wam dobierze do rozdawnictwa swoim wójtom i Tusek.

10


tee ~tee (Gość)18.08.2021 08:38

a co telus tam robi ? żaden uczciwy człowiek a rolnik w szczegulności nie powinien ręki mu podać ,5 dla zwierząt on to forsował i dlatego OBORNIKIEM mu rolnicy podziękowali ,ale koryto silniejsze

40


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)16.08.2021 21:55

Rozdają ludziom zabrane im pieniądze z podatków. Całe wojewódzkie władze.

40


Zossi ~Zossi (Gość)16.08.2021 18:42

Na minus chyba. Bo to na kredyt

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat