Łatwa wygrana Polonii Piotrków

Strefa FM Niedziela, 11 sierpnia 201310
Polonia Piotrków potwierdziła to, że jest jednym z głównych kandydatów do wygrania piotrkowskiej klasy okręgowej. W meczu inaugurującym rozgrywki zespół Bogdana Adaczyńskiego (na zdjęciu) pewnie pokonał Zjednoczonych Gmina Bełchatów 3:0 (1:0).

Przewaga gospodarzy momentami była wręcz miażdżąca. Już po kwadransie Polonia mogła prowadzić 2-3 golami. Brakowało jednak skuteczności. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Łukasz Rak. Jego trafienie było jedynym w tej części gry. Jednobramkowe prowadzenie do przerwy było najmniejszym wymiarem kary dla przyjezdnych. O przewadze Polonii może świadczyć fakt, że pierwszą interwencję bramkarz gospodarzy zaliczył…w 43. minucie.

Druga połowa miała podobny przebieg. Świetnie grająca Polonia nie dawała Zjednoczonym dojść do głosu. Na nic zdawały się rady doświadczonego Edwarda Cecota. Jego zespół nie miał tego dnia żadnych szans. W 52. minucie na 2:0 podwyższył Mariusz Zaor, a wynik spotkania ustalił w końcówce Rak. Mecz obserwowało około 500 kibiców. Zgodnie podkreślali, że tak grającej Polonii dawno nie widzieli.

Polonia Piotrków – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 3:0 (1:0)
Bramki: Łukasz Rak 20, 84, Mariusz Zaor 52

Omówienie spotkań 1. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej w środowym numerze Tygodnia Trybunalskiego.