ŁKS Łódź lepszy od Concordii

Strefa FM Czwartek, 05 czerwca 201411
Pojedynek walczącej o utrzymanie w IV lidze łódzkiej Concordii Piotrków Trybunalski z liderem rozgrywek Łódzkim Klubem Sportowym to był historyczny mecz, po pierwsze dlatego, że na murawie spotkali się piłkarze reprezentujący barwy jednych z najstarszych klubów w województwie łódzkim, a po drugie dlatego, że był to mecz będący punktem kulminacyjnym obchodów 105. rocznicy powstania Klubu Sportowego „Concordia” Piotrków Trybunalski.

Przed meczem prezesi ŁZPN<br/>E. Potok i OZPN S. Sipa<br/>wręczyli przedstawicielom Concordii<br/>okolicznościowe tabliczkiPrzed meczem prezesi ŁZPN
E. Potok i OZPN S. Sipa
wręczyli przedstawicielom Concordii
okolicznościowe tabliczki
Przed rozpoczęciem tego spotkania prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Edward Potok oraz prezes piotrkowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Sipa wręczyli wiceprezesowi Concordii Sławomirowi Dróżdżowi pamiątkowe tabliczki, natomiast piłkarze piotrkowskiej drużyny przekazali swoim rywalom książki wydane z okazji 100-lecia klubu.

Po zakończeniu części oficjalnej sędzia rozpoczął mecz, od początku przewagę mieli goście, którzy w ciągu pierwszych minut kilka razy sprawdzili dyspozycję piotrkowskiego golkipera Kamila Bruchajzera. W 13. minucie bramkarz Concordii miał sporo szczęścia, najpierw co prawda obronił strzał Dawida Sarafińskiego, ale potem Marcin Zimoń trafił w poprzeczkę. W 42. minucie meczu Dawid Sarafiński znów dał o sobie znać, ale i tym razem bramkarz gospodarzy zdołał obronić jego strzał, wybijając piłkę na rzut rożny. Zaledwie dwie minuty później swojej szansy nie wykorzystali piłkarze Concordii, najpierw strzelał Dariusz Kukułka, a potem Jakub Pietrykowski, zarówno w jednej jak i w drugiej sytuacji doskonale spisał się Konrad Przybylski, który jeszcze jesienią bronił bramki... Concordii. Tuż przed przerwą jeszcze jeden groźny strzał oddał Dariusz Kukułka, ale piłka przeleciała tuż obok bramki. Po tej akcji sędzia zaprosił piłkarzy do szatni. O ile w pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim Concordia nie zobaczyli żadnego gola, o tyle w drugiej części meczu worek z bramkami się rozwiązał. Po przerwie na murawie dominowali piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego i to oni zdobyli pierwszą bramkę, w 54. minucie spotkania Kamila Bruchajzera pokonał Marcin Zimoń. Osiem minut później łodzianie strzelili drugą bramkę, tym razem na listę strzelców wpisał się Damian Kopa. Po tej bramce tempo tego meczu nieco „siadło”, ale końcówka w pełni ten przestój zrekompensowała. W 83. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy po faulu Michała Bieleckiego. Do piłki podszedł Dariusz Kukułka i zdobył kontaktową bramkę dla swojego zespołu. Długo się z niej jednak nie cieszył, gdyż zaledwie minutę później goście ponownie trafili do bramki Concordii. Trzecią bramkę dla ŁKS-u zdobył Szymon Salski, ustalając tym samym wynik tego meczu.

Dzięki temu zwycięstwu ŁKS, który zapewnił sobie już awans do III ligi łódzko – mazowieckiej, umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli, natomiast Concordia znajduje się aktualnie na 17. pozycji, która raczej nie zagwarantuje jej utrzymania w IV lidze.

- Będziemy walczyć do końca, przy okazji chciałbym podziękować w imieniu zarządu za pomoc w organizacji tego meczu policjantom, przedstawicielom ŁZPN w Łodzi i OZPN w Piotrkowie, a także pracownikom piotrkowskiego OSiR - powiedział po meczu prezes Concordii Dariusz Dzwonnik.
Do końca rozgrywek pozostały już tylko cztery kolejki. W najbliższą sobotę, Concordia zmierzy się na wyjeździe z MGUKS Pogoń Zduńska Wola.

Concordia Piotrków Trybunalski 1:3 (0:0) ŁKS Łódź

(84′ Dariusz Kukułka - 54′ Marcin Zimoń, 62′ Damian Kopa, 85′ Szymon Salski )

Concordia Piotrków Trybunalski: Kamil Bruchajzer, Dariusz Kukułka (89' Piotr Pawełczyk) , Adam Zelcer, Radosław Łubowski, Kamil Mazurkiewicz, Jakub Bąbol (70' Daniel Jaworski), Diego Bezerra, Kamil Kowalczyk, Jakub Pietrykowski (80' Jakub Turniak), Adam Krawczyk, Dawid Pietrzak

ŁKS Łódź: Konrad Przybylski, Szymon Salski, Piotr Słyścio, Michał Mordalski               (37' Damian Kopa), Adrian Kasztelan, Adam Patora (51' Bartosz Waleńcik), Michał Bielicki, Łukasz Adamski, Dawid Sarafiński (72' Radosław Surowiec), Radosław Jurkowski, Marcin Zimoń