Znaleźli pociski artyleryjskie

PolicjaOpoczno Środa, 26 czerwca 20242
Niewybuchy zauważyli na poboczu drogi w Daleszewicach pracownicy Zakładu Energetycznego. Były to pociski artyleryjskie kalibru 75 mm. Na miejsce zostali wezwani saperzy.

Żołnierze z tomaszowskiej jednostki wojskowej odnaleźli i zabezpieczyli 7 sztuk niewybuchów, które były wyposażone w aktywne zapalniki. Policjanci ustalili, że niewybuchy pochodzą z czasów II wojny światowej i wciąż stanowią zagrożenie dla ludzi.

 
Policja przypomina: niewybuch to bardzo niebezpieczny przedmiot, który nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi, nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Dlatego nie wolno go dotykać i należy bezwzględnie o takim znalezisku powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)27.06.2024 16:28

Z checia odkupie

01


Sie pytum ~Sie pytum (Gość)27.06.2024 15:22

A sekund uny się tam wzieny?

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat