Zmiany w uchwale antysmogowej. Czym nie można będzie palić?

Strefa FMŁódzkie Niedziela, 22 października 201732
Zaczął się sezon grzewczy i znów będziemy się zmagać ze smogiem, tymczasem W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zebrał się zespół antysmogowy, składający się z fachowców i osób zaangażowanych w poprawę powietrza na terenie województwa. Powołał go marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
pixabay.com pixabay.com

Na pierwszym spotkaniu przedstawiono uwagi i opinie, które wpłynęły do Urzędu w ramach przeprowadzonych konsultacji społecznych dotyczących uchwały antysmogowej mającej obowiązywać na terenie województwa łódzkiego. W spotkaniu wziął udział również przedstawiciel piotrkowskiego magistratu. - Oprócz działań miasta, zarówno działania na szczeblu województwa, czyli marszałka, jak i krajowym są niezbędne – mówił Adam Karzewnik, wiceprezydent miasta.

 

Po dyskusji zaproponowano cztery zmiany w uchwale przewidujące m.in. przyspieszenie wprowadzenia zakazu używania paliwa najgorszej jakości (z października na maj 2018 r.) tak, by przepis obowiązywał już przez cały kolejny sezon grzewczy; czy zakaz wykorzystywania węgla brunatnego w domach i mieszkaniach prywatnych. Wprowadzony został też zapis, że właścicieli domków letniskowych będą obowiązywały takie same kryteria, jak mieszkańców domów całorocznych. Przypomniano też, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska rozdysponował w tym roku prawie 28 mln zł, które samorządy przeznaczą na przystosowanie źródeł ciepła do nowych standardów. Samorząd województwa będzie też wnioskował o kolejne środki na ten cel.


Zainteresował temat?

3

4


Zobacz również

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.10.2017 18:39

Popie...onym sąsiadom przeszkadza dymek spalonego ziela suchego na działce ale papierochy palą jeden po drugim zacofany naród wielkie panie

92


Witek ~Witek (Gość)22.10.2017 11:58

Znowu odwracanie kota ogonem by uderzyć w społeczeństwo za to przemilcza się Chemitrals o tym jakoś cisza bo to opryski maja zdecydowany wpływ na tworzenie się smogu z prostej przyczyny. Opryski powodują obniżony pułap chmur do tego sztucznych . Rozpylane środki maja wpływ na ciśnienie powietrza ale te fakty się pomija celowo

127


lokator ~lokator (Gość)22.10.2017 14:45

Panie Karzewnik to dlaczego jak problem jest ważny nie ma żadnych danych o powietrzu na stronie głównej miasta. Już nawet redakcja epiotrków podaje stan powietrza. A wy co? Nie chce się?

71


lokator ~lokator (Gość)22.10.2017 14:45

Panie Karzewnik to dlaczego jak problem jest ważny nie ma żadnych danych o powietrzu na stronie głównej miasta. Już nawet redakcja epiotrków podaje stan powietrza. A wy co? Nie chce się?

41


zxcvbnm ~zxcvbnm (Gość)22.10.2017 14:02

W tym kraju nie może być ekologii bo jak wejdzie na rynek coś nowego ekologicznego i niedrogiego to tylko czeka się na to aż się dużo ludzi na to coś przestawi i wtedy podnosi się cenę kilkukrotnie i ludzie znowu są zmuszani do palenia bele czym bo nikogo na taką "pseudoekologię" nie stać i tylko kasa wyrzucona w błoto! Tak było z olejem opałowym i gazem chociażby! To jest właśnie Polska!

100


gość ~gość (Gość)22.10.2017 13:33

Cały czas się pali widziałam

10


loko ~loko (Gość)22.10.2017 12:23

Ludzie zgłaszajcie sąsiadów palących śmieci w piecu albo na działce .Wystarczy na stronie krajowa mapa zagrożeń zgłosić wypalenie traw i w opisie napisać , że chodzi o palenie śmieci itd. i zrobią porządek ,a nie trzeba się tłumaczyć jak przez telefon a skąd wiem że pali śmieci , a czy widać czarny dym, czy śmierdzi itp.

1211


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat