artykuł sponsorowany

Zegarek dla biegacza. Jak wybrać najlepszy?

Czwartek, 22 lutego 2024
Kiedyś najważniejszym parametrem dla biegaczy było monitorowanie tętna, tempa biegu, przebytego dystansu oraz spalonej ilości kalorii. Te dane pozwały na bieżąco śledzić intensywność treningu. Obecnie zegarek musi być zintegrowany z telefonem, pomagać analizować dane, służyć poradą i zastąpić kartę bankomatową.
pixabay.com pixabay.com

Wygląd i praktyczność

Nowoczesne zegarki są nie tylko praktyczne, ale i eleganckie. W klasycznym wydaniu, np. z cyferblatem potrafią dopełnić nawet elegancką i formalną stylizację. Wybierając model, warto się kierować także względami praktycznymi m.in. wytrzymałością baterii. Modele z górnej pólki potrafią wytrzymać bez ładowania nawet kilkanaście dni.

Wszechstronność

Nowoczesny smartwatch podczas biegania pomaga śledzić postępy, analizować zmiany w wydolności i podejmować bardziej świadome decyzje treningowe. Monitoruje czas, tempo biegu, trasę oraz liczbę spalonych kalorii. Wielofunkcyjność pozwoli Ci dostosować rodzaj ćwiczenia np. bieg w terenie i bieg na bieżni. Wyniki ćwiczeń są notowane w indywidualnych rejestrach aktywności. Profesjonalny zegarek do biegania potrafi prowadzić kilka różnych profili z podziałem na dziedziny. Przykładem mogą być smartwatche Garmin Epix Gen 2 , które mają wbudowane zróżnicowane profile aktywności fizycznej, z różnymi czasomierzami, co oznacza, że możesz wygodnie monitorować swoje wyniki podczas pływania, biegów przełajowych, jazdy na rowerze, narciarstwa, czy nawet wspinaczki górskiej.

Planowanie i analiza

Co raz więcej modeli pomaga też dostosować trening do swoich potrzeb i celów. Analizują efektywność, wydajność, pułap tlenowy i wydolność dzięki dostępnym funkcjonalnościom, ale także dzięki asystentowi regeneracji, pozwolą zaplanować niezbędny czas na odpoczynek. Zegarek pozwoli monitorować także poziom stresu, a dzięki wykresowi w czasie pozwoli zdefiniować najbardziej stresujące momenty w ciągu doby. Producenci prześcigają się w najnowszych rozwiązaniach i oferują bezpłatne plany treningowe z poradami profesjonalnych trenerów.

Jakość

Jeżeli smartwach ma zastąpić Ci zegarek i towarzyszyć Ci przez cały czas, watro zainwestować. Wybierz model elegancki, ale i trwały np. z tytanową obudową. Sprawdź czy zegarek obsługuje powiadomienia z telefonu, umożliwia słuchanie muzyki i można przy jego pomocy płacić zbliżeniowo. Te funkcje z pewnością Ci się przydadzą.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat