Advertisement

Zawodniczka Piotrcovii zagrała w eliminacjach do ME

ePiotrkowŚwiat Poniedziałek, 30 września 20194
Vladyslava Belmas, lewoskrzydłowa MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski wraz z reprezentacją Ukrainy stanęła w niedzielę naprzeciw reprezentantek Polski. Mecz odbył się w kijowskim Pałacu Sportu w ramach eliminacji do ME, a zwycięsko wyszły z niego Biało-Czerwone, pokonując nasze wschodnie sąsiadki 27:26. Vladyslava Belmas zdobyła w tym spotkaniu trzy gole.
fot.: FB MKS Piotrcoviafot.: FB MKS Piotrcovia

Początkowa faza meczu Ukraina - Polska należał do naszych reprezentantek, które w pewnym momencie prowadziły już 5 golami. Ukrainki musiały maksymalnie skoncentrować swoje siły by nawiązać kontakt z Biało Czerwonymi. Sygnał do tego dała m.in. Vlada Belmas, po trafieniu której podopieczne Natalii Liapiny zmniejszyły stratę do naszych zawodniczek na trzy trafienia. Do przerwy Ukrainki dopięły swego bo pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 14:14.

 

W drugiej odsłonie meczu gra toczyła się punkt za punkt. Polki wychodziły na prowadzenie, by za chwilę oddać je swoim rywalkom. Przy stanie 11:10 dla naszych zawodniczek znów przypomniała o sobie Belmas, która doprowadziła do kolejnego w tym spotkaniu remisu. W 36 minucie Biało-Czerwone grały w przewadze po 2-minutowej karze dla jednej z naszych rywalek, ale dwie próby pokonania ukraińskiej bramkarki zakończyły się fiaskiem. W odpowiedzi, po rzucie Vlady Belmas, przegrywaliśmy 17:18. Niemal do samego końca nie wiadomo było kto tego dnia zejdzie z parkietu jako zwycięzca. Ostatnie minuty należały jednak do podopiecznych Arne Senstada, którym w 58 minucie udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Do końca meczy brakowało już tylko kilkudziesięciu sekund. Polki nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa i ostatecznie pokonały gospodynie 27:26. Obecnie Polki przewodzą w swojej grupie eliminacyjnej, ale podobnie jak one, dwa zwycięstwa mają też Rumunki, z którymi zmierzymy się jednak dopiero pod koniec marca.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.09.2019 14:51

Zorica zagrała jeden dobry mecz w sezonie i tyle tak to drewno. Kuki po 3 sezonach zaczęła grać gdy dopuszczali ja więcej do gry. Jedynie szkoda andleji.

33


gość ~gość (Gość)30.09.2019 14:38

Oby tylko działacze mądrze postępował bo Vlada odejdzie.
W ostatnich latach mieliśmy sporo przykładów "mądrego" działania: Kuki, Angela, Zorca....

32


gość ~gość (Gość)30.09.2019 11:49

I vlada była chwalona przez komentatorów

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat