Advertisement

Zatrucie chlorem. Strażacy w akcji

ePiotrkow Poniedziałek, 26 września 202272643
Na basenie doszło do emisji chloru, a jedna osoba została poszkodowana - to scenariusz ćwiczeń, które w poniedziałkowe przedpołudnie odbyły się na krytej pływalni w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

W poniedziałkowe przedpołudnie mieszkańców zachodniej części Piotrkowa mógł zaniepokoić widok trzech wozów strażackich interweniujących na basenie przy ul. Belzackiej. Nie było jednak żadnego zagrożenia. Okazuje się, że to tylko ćwiczenia w zakresie ratownictwa chemiczno-ekologicznego. 

Osoba obsługująca instalację uzdatniania wody w basenie omyłkowo zmieszała substancje chemiczne w procesie chlorowania wody. Doszło do emisji chloru. Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zatrucia wziewnego. Ratownicy w zabezpieczeniu w środki ochrony indywidualnej przeprowadzili ewakuację osoby poszkodowanej, a następnie przystąpili do neutralizacji zagrożenia - wyjaśniają założenia poniedziałkowych ćwiczeń piotrkowscy strażacy. 

 


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)26.09.2022 18:33

Chlor to środek bojowy tak trują nas każdego dnia wodociągi

40


Chemik ~Chemik (Gość)26.09.2022 15:18

To tam nie ma bezpośredniego dozowania chloru gazowego do instalacji? Tylko ręczne dozowanie chloru i pH reduktora?

40


goœć_pola ~goœć_pola (Gość)26.09.2022 14:59

Fajne ćwiczenia dla strażaków.
A teraz niech pracownicy basenu poćwiczą sprzątanie w szatniach i pod prysznicami, bo takiego smrodu od uryny w żadnym innym basenie nie czułam

81


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat