- Formuła organizacyjna imprezy pozwala integrować klarnecistów wszystkich szczebli kształcenia – począwszy od tych rozpoczynających naukę, poprzez szkołę średnią, po studentów akademii muzycznych – informuje Katarzyna Owczarek, sekretarz PSM. - Wykonawcy prezentują dowolny program ograniczony jedynie limitem czasowym od 5 do 15 minut. Występują soliści i zespoły w czterech kategoriach wiekowych. Taka formuła organizacyjna sprawia, że Festiwal od pierwszych edycji cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem - dodają organizatorzy.
W 1995 roku, w pierwszym spotkaniu klarnecistów wzięło udział 104 solistów i 18 zespołów. W obecnym chęć prezentacji zadeklarowało 146 solistów i 24 zespoły klarnetowe.
- Impreza odbywa się co dwa lata i stanowi doskonałą promocje Piotrkowa Trybunalskiego. Biorąc pod uwagę liczbę uczestników, pedagogów, akompaniatorów, rodziców, w ciągu pięciu dni trwania Festiwalu nasze miasto odwiedza ponad sześćset osób, a Piotrków Trybunalski w zgodnej opinii gości uznany jest za stolicę klarnetu w Polsce – dodaje Ewa Kamińska, dyrektor PSM.
- Koncert patriotyczny "Niepodległa"
- Moc nowości w kinie Helios
- Książka na weekend – przepowiednia o prezydencie USA
- Spotkanie z Babcią, książką i wyobraźnią - Dzień Postaci z Bajek w Mediatece
- Koncert patriotyczny "NIEPODLEGŁA" w OEA MOK
- Konkurs "W stronę gwiazd - astrofotografia dla każdego"
- "Śpiewająca fantazja - meksykańska fantazja" w MOK
- Książka na weekend – odrobina grozy na listopad
- Za nami koncert muzyki Cerkiewnej w Piotrkowie