ZUS: ponad ćwierć miliona złożonych wniosków o świadczenie 500+

ZUSŁódzkie Niedziela, 16 lipca 20238
W województwie łódzkim rodzice i opiekunowie złożyli ponad 283 tys. wniosków o świadczenie 500 + na nowy okres świadczeniowy, który rozpoczął się 1 czerwca tego roku i będzie trwał do końca maja 2024 r. Od początku lipca można składać także wnioski o świadczenie z programu Dobry Start.
fot.: ZUS fot.: ZUS

Wraz z końcem czerwca upłynął czas, w którym rodzice mogli składać wnioski o przyznanie świadczenia 500+ od początku nowego okresu świadczeniowego. Osobom, które tego jeszcze nie zrobiły, przyzna się pieniądze dopiero od momentu złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące. Wyjątek dotyczy nowo narodzonych dzieci. W tym przypadku rodzice mają 3 miesiące od dnia urodzenia dziecka, na złożenie wniosku.

 

Świadczenie z programu Rodzina 500 +, wypłacane przez ZUS wynosi obecnie 500 zł. Przewidziane w rządowym projekcie ustawy podniesienia od 1 stycznia 2024 r. kwoty świadczenia wychowawczego Rodzina 500 + dla wszystkich uprawnionych z 500 do 800 zł zostanie wdrożone automatycznie, bez potrzeby składania wniosku ani podejmowania kontaktu z ZUS. Po 1 stycznia 2024 r. uprawnieni otrzymają wypłaty w nowej wysokości. Zostaną także poinformowani o tym fakcie elektronicznie. Wsparcie finansowe przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia.

 

Natomiast od początku lipca w województwie łódzkim złożono ponad 53 tys. wniosków o 300 +, na tzw. wyprawkę szkolną z programu Dobry Start.  Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat. Wnioski można składać do 30 listopada. Jednak, jeśli wniosek zostanie poprawnie złożony do 30 sierpnia, pieniądze zostaną wypłacone do końca września.


ZUS zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków przez aplikację mZUS. Jest ona dostosowana do ekranów smartfonów i tabletów, a do tego zawiera funkcje przyspieszające wypełnianie wniosków o świadczenia dla rodzin.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

niewolnik polski ~niewolnik polski (Gość)17.07.2023 21:57

Polacy za granicą mają dzieci, a tu w kraju kolonialnym pińcet+ nie pomaga i spada dzietność.

22


goœć_marianna ~goœć_marianna (Gość)17.07.2023 08:54

kiedys płacioło sie tzw bykowe, za to że nie miało sie dzieci, podatek od staropanieństwa i starokawalerstwa...

40


gian ~gian (Gość)17.07.2023 08:45

Czekamy na 800 + :) dzieci bedą mogły sie rozwijać i na korki z anglika starczy. Przeciez ostatnio biedni nauczyciele podniesli korki o 70 %

41


Singiel z wyboru ~Singiel z wyboru (Gość)16.07.2023 10:32

Ja nie mam dzieci i płace na wasze

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat