Advertisement

Wystawy piotrkowskich artystów w ODA

ePiotrkow Czwartek, 13 stycznia 202210800
2022 rok w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie rozpoczyna się od wystaw rodzimych artystów. W styczniu w galeriach ODA będzie można oglądać wystawy Juliusza Marwega oraz Joanny Rusin.
Fot. ODA Fot. ODA

Artyści, których prace będziemy mogli zobaczyć, są urodzeni w Piotrkowie. Oboje ukończyli łódzką akademię sztuki na wydziale tkaniny i są dyplomowani w Pracowni Dywanu i Gobelinu.

Joanna Rusin jest związana z Łodzią i jest uznaną projektantką działającą na pograniczu sztuki tkaniny i designu, tworząca przede wszystkim alternatywne dywany i unikatowe tkaniny dekoracyjne. Juliusz Marweg mieszka i tworzy w Piotrkowie, a od lat oddany jest wyłącznie malarstwu, które charakteryzuje indywidualny i rozpoznawalny styl.

Wystawy to prezentacje artystów związane z jubileuszami odpowiednio 40 i 20-lecia pracy twórczej. Równoległy pokaz ich prac stwarza okazję do porównania jak, dzięki indywidualności twórczej, różnorodnie może potoczyć się rozwój artystyczny wychodzący się z tych samych źródeł - zapraszają pracownicy ODA. 

 

Wernisaż wystawy Juliusza Marwega zaplanowano 14 stycznia o godz. 19:00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej, z kolei wernisaż wystawy Joanny Rusin odbędzie się 21 stycznia o godz. 19:00 w galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat