Advertisement

Wernisaż Michała Czuby w ODA

ePiotrkow Czwartek, 08 września 20228911
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę malarstwa Michała Czuby „Gdzie ty? – Daleko. Ktoś ty? – Ja kwiat.” Wernisaż zaplanowano na 9 września 2022, godz. 19:00 w galerii przy ul. Dąbrowskiego 5. Dzieła będzie można podziwiać do 7 października 2022 roku.
fot.: ODA w Piotrkowie Trybunalskim fot.: ODA w Piotrkowie Trybunalskim

 

 

Wystawa będzie prezentowana w ramach cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”, ukazującego aktualną twórczość artystów, pochodzących z Piotrkowa Trybunalskiego, a obecnie mieszkających w innych polskich miastach lub zagranicą.

Chciałbym, żeby ta wystawa była zaproszeniem do podjęcia dialogu. Malarstwo jest dla mnie środkiem, który pozwala mi szukać, odkrywać, rekonstruować i stwarza nowe możliwości percepcji. Sztuka bowiem wytycza jedynie potencjalny kierunek oglądu rzeczywistości - mówi autor dzieł.


Michał Czuba, urodzony w 1991 roku w Piotrkowie Trybunalskim, studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, dyplom z malarstwa w 2020 r. Mieszka i tworzy w Krakowie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018/19 za wybitne osiągnięcia artystyczne. Twórca i organizator wystaw/przeglądów studenckich, laureat wielu nagród w dziedzinie malarstwa min. Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie, Konkurs im. Władysława Strzemińskiego cz. I Triennale Malarstwa Studenckiego w Rzeszowie.

W malarstwie artysta szuka ekspresyjnych form wypowiedzi, stara się swoją własną obserwację przełożyć na język malarski, kierując się przy tym intuicją. Podejmuje dialog ze światem natury, który jest budowany za pomocą światła, koloru oraz przedmiotu. Jeśli chodzi o malarstwo abstrakcyjne, to Michał nie postrzega tak swojej twórczości, lecz myśl abstrakcyjna towarzyszy mu nieustannie w procesie twórczym. Wyobraźnię autora karmi zwykłe, codzienne życie. Tematy uniwersalne, które są wieczne. Sztuka Michała Czuby pozostaje wciąż otwarta, wchłaniając z otoczenia pobudzające ją impulsy, tak jak wtedy, gdy poprzez malarstwo gestu artysta zgłębiał zagadnienie portretu, i gdy tworzył pejzaże, które łączyły w sobie elementy kolażu.

 


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)20.09.2022 15:31

Rewelacja. Niby nic, a piękne. Warto zobaczyć!

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat