Reklama

W gminie Grabica mają nowy sprzęt drogowy

ePiotrkowRegion Piątek, 09 października 202021430
Mimo że Grabica jest gminą typowo rolniczą i rozległą, ma na utrzymaniu ponad 100 km dróg. - Każdego roku staramy się więc polepszać ich stan, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców – mówi wójt Krzysztof Kuliński. - Dbamy także o rozbudowę zaplecza sprzętowego, przez co wiele prac wykonywanych jest systemem gospodarczym i własnym nakładem sił. Ostatnio podjęliśmy decyzję o zakupie nowych maszyn.

Gmina kupiła ciągnik rolniczy marki New Holland, posypywarkę Pronar, rębak do drewna Selmar, kosiarkę bijakową Kuhn, przyczepę rolniczą Joskin oraz pług do odśnieżania. Nowy ciągnik w okresie letnim zostanie skierowany m.in. do utrzymania terenów zielonych, wycinki krzewów i koszenia poboczy dróg gminnych. W sezonie zimowym – po wyposażeniu w pług i posypywarkę – mieszkańcy zobaczą go na drogach gminy. - Unowocześnianie bazy sprzętowej przyczyni się do sprawniejszej realizacji zadań, w tym polepszenia stanu infrastruktury drogowej. Pozwoli również zwiększyć zakres realizowanych zadań spoczywających na gminie, a co za tym idzie do realnych oszczędności w wydatkach gminnych – dodaje wójt.

 

 

 

(materiały: Urząd Gminy w Grabicy) 


Zainteresował temat?

2

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat