Advertisement

W Bogusławicach rywalizowali podczas zawodów w powożeniu

ePiotrkowRegion Wtorek, 23 listopada 202124231
W miniony weekend (20 - 21 listopada) Stado Ogierów w Bogusławicach gościło zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w ramach halowych zawodów w powożeniu. W dwudniowych zmaganiach, będących pierwszą eliminacją trwającego aż do marca cyklu, brały udział zarówno zaprzęgi jedno-, jak i parokonne. Osoby powożące startowały w kilku kategoriach oraz konkurencjach, a dodatkową atrakcję zawodów był specjalny nocny konkurs.

Ładuję galerię...

 

Weekendowe wydarzenie było I Eliminacją cyklu zawodów o Halowy Powożeniowy Puchar Stada Ogierów w Bogusławicach i Stajni Qando w Jeżowie 2021/2022.


Pierwszy dzień rywalizacji upłynął na rywalizacji zaprzęgów podczas próby ujeżdżania, a w drugi zawodnicy brali udział w konkursie zręcznościowym, połączonym z elementami maratonu kombinowanego. Łączny wynik poszczególnych zaprzęgów z obu konkurencji zadecydował o klasyfikacji końcowej bogusławickich zawodów.

 

Klasa D-1

1. Adam Rak (Bonito) - SJ Napoleońska Zagroda

2. Hubert Kozłowski (Conversano Caviar) - TKJ Garbówek

3. Jagoda Karpińska (Ławrow) - SLKS Książ


Kategoria D-2

1. Dariusz Bajer (Jasper, Ideaal VS) - TKJ Garbówek

2. Tadeusz Andrys (Rewir, Bastion) - Stowarzyszenie Rancho Rubin

3. Hubert Kozłowski (Michel, Bady) - TKJ Garbówek

 

Klasa P-2

Sebastian Cichocki (Grom, Warga) - Stowarzyszenie Rancho Rubin


Dodatkowo po zakończeniu pierwszego dnia zmagań o Puchar Stada Ogierów w Bogusławicach i Stajni Qando w Jeżowie, 10 zaprzęgów wystartowało w tradycyjnym konkursie nocnym.


klasa D-1

1. ANDRYS Tadeusz ( Artysta )

2. ANDRYS Tadeusz ( Malibu )

3. KOZŁOWSKI Hubert ( Conversano Caviar )


Klasa D-2

1. KOZŁOWSKI Jacek ( Juzandro, Tanos )

2. GAWROŃSKI Dawid ( Nixon ,Parduc )

3. FULARCZYK Aleksander ( Erbas, Elect Me Okydo )

 

IV Eliminacja, która będzie jednocześnie finałem całych zawodów odbędzie się w dniach 12-13 marca 2022 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie oczywiście Stado Ogierów w Bogusławicach.

 

Honorowy patronat nad całym halowym cyklem objął starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kuń który mufi ~Kuń który mufi (Gość)24.11.2021 19:13

To ile było zaprzęgów, sportowców i koni w poszczególnych konkurencjach i kategoriach? Bo z tej notki nic nadal nie wiem, oprócz trzech pierwszych miejsc, a i to nie wiadomo z jakich klubów i miast byli.

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat