W związku z wprowadzeniem nowych stawek opłat za korzystanie z boisk stadionu miejskiego Concordia w mediach, portalach społecznościowych oraz w oświadczeniach członków zarządu UKS Concordia 1909 pojawiło się wiele kłamliwych informacji.
W tym tygodniu wiceprezydent Andrzej Kacperek, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Leszek Heinzel oraz pracownicy Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta spotkali się z członkami zarządu UKS Concordia 1909, którzy w wypowiedziach (także medialnych) krytycznie odnosili się do nowych stawek cenowych oraz informowali o drastycznie rosnących kosztach dla klubu.
Podczas spotkania okazało się, że członkowie zarządu UKS Concordia nie dokonali jeszcze analizy kosztów, jakie poniosą w związku z aktualizacją opłat.
W publikacji medialnej Oskar Kulik (trener i członek zarządu UKS Concordia) mówi „płaciliśmy około 1500 zł, a po podwyżce wychodzi 2580”.
Z dokumentów udostępnionych przez dyrektora OSiR wynika, że miesięczne opłaty wnoszone przez UKS Concordia 1909 za korzystanie ze stadionu miejskiego w tym roku wynoszą średnio około 500 zł.
Jak obliczył dyrektor OSiR uwzględniając realia treningowe grup młodzieżowych i dziecięcych aktualizacja opłat w przeliczeniu na jedno wejście dziecka na płytę boiska wyniesie wzrost o zaledwie od 7 do 14 groszy.
Trenerzy UKS Concordii są też namawiani do skorzystania z bezpłatnego boiska znajdującego się na terenie stadionu miejskiego Concordia. Płyta tego boiska idealnie nadaje się do celów treningowych. Niestety UKS Concordia nie chce z tej możliwości skorzystać.
Biorąc pod uwagę powyższe argumenty oraz bezpłatny dostęp do innych miejskich obiektów zarządzanych przez OSiR i przystosowanych do treningów z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi (ww. boisko na Concordii, boisko przy ZSPiPOW nr 3, trzy miejskie „orliki”, boiska przy ul. Zawiłej i Ceramicznej oraz boisko PKS Polonia przy ul. Broniewskiego) należy podkreślić, że przy racjonalnej organizacji klubu UKS Concordia 1909 opłaty ponoszone przez rodziców dzieci trenujących w klubie nie tylko nie powinny ulec zwiększeniu, ale nawet mogłyby zostać zmniejszone.
Warto zaznaczyć, że nawet po aktualizacji opłat nasze boiska są zdecydowanie tańsze od innych miast o podobnej wielkości. Drożej jest m.in. w Rybniku, Knurowie, Skierniewicach czy Sieradzu. Tam funkcjonują także dodatkowe opłaty m.in. za szatnie czy oświetlenie.