Uhonorowano zasłużonych dla gminy Wola Krzysztoporska

Region Środa, 24 stycznia 201873
Siedem statuetek „Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” wręczono podczas Koncertu Noworocznego, który miał miejsce 21 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury. Wśród wyróżnionych znalazł się b. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Ładuję galerię...

W noworoczny klimat kolędowania i koncertowania wprowadziła zebranych w sali wolskiego GOK-u jego dyrektor Jolanta Kołacińska, po której na scenie zaprezentowały się jedne z bohaterek tego wieczoru – członkinie zespołu Pasjonatki.

 

A ponieważ Koncert Noworoczny to doskonały moment, żeby podsumować miniony rok i uhonorować tych, którzy w sposób szczególny wyróżnili się na najróżniejszych polach działalności – w pracy społecznej, wspieraniu lokalnych inicjatyw, w sporcie, bezpieczeństwie czy wreszcie przedsiębiorczości, na scenie pojawił się wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który statuetkami „Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” uhonorował tych, z których naprawdę możemy być dumni.

 

-Miniony rok był dla naszej gminy rokiem bardzo dobrym. Udało się wykonać wiele inwestycji, a przeznaczyliśmy na nie ponad 11 mln zł. I jednocześnie w nowym roku postanowiliśmy sobie wyzwanie dwa razy większe. W 2018 na inwestycje przeznaczamy blisko 25 mln zł, z czego 2/3 tych środków pochodzi ze źródeł zewnętrznych. To nasza wspólna zasługa i jestem przekonany, że przy takich wzorach, takich osobach w dziedzinie przedsiębiorczości, kultury, sportu, dzielenia się cząstką siebie żeby pomagać, ratować i w kultywowaniu patriotyzmu jesteśmy w stanie to wyzwanie w 2018 r. wykonać. Jestem o tym przekonany. Mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska – przy takim podejściu damy radę! – mówił podczas koncertu wójt Roman Drozdek, gratulując nagrodzonym i dziękując za dotychczasowy trud.

 

Oto tegoroczni nagrodzeni.

 

ZESPÓŁ „PASJONATKI”

„Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” za promowanie gminy Wola Krzysztoporska i aktywne uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

 

Od 2008 roku działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. To 14 wspaniałych pań, które wraz z instruktorem tworzą zespół, który nie tylko cieszy mieszkańców gminy, ale i promuje ją daleko poza jej granicami. Instruktorami zespołu byli dotąd: pan Krzysztof Turała, Piotr Wężyk, Łukasz Borek. Obecnie zespół jest prowadzony przez pana Grzegorza Bogusa.

Szeroki repertuar obejmujący ponad 120 utworów, na który składają się: pieśni i piosenki ludowe, patriotyczne, żołnierskie, sakralne, okolicznościowe i biesiadne pozwala zespołowi na udział w różnego rodzaju uroczystościach gminnych i powiatowych oraz udział w konkursach i przeglądach. Skutkuje to wieloma osiągnięciami, takimi jak:

- I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Aleksandrowie Łódzkim w 2010 r.,

- II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Gmin w Wolborzu w 2012 r.

- GRAND PRIX w VI Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Wiśniowej Górze w 2015 r.

- wyróżnienie na Przeglądzie Pieśni i Tańców Ludowych w Mzurkach w roku 2016 r.

To co łączy wszystkie panie śpiewające w tym zespole, to prawdziwa pasja, wytrwałość i chęć dawania radości innym.

 

Janusz Stus

„Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” za wspieranie społecznych inicjatyw lokalnych

i rozwijanie rodzimej przedsiębiorczości.

 

Jest właścicielem firm: Sprzedaż Kruszywa Janusz Stus, J&D Kruszywa i Rekpol. Działalność gospodarczą na terenie gminy Wola Krzysztoporska prowadzi od 20 lat. Od 30 lat jest też mieszkańcem gminy. Może też dlatego wspiera niemal wszystkie lokalne, także samorządowe imprezy kulturalne, jak choćby gminne dożynki czy Dni Gminy Wola Krzysztoporska.

A że można na niego zawsze liczyć, wiedzą przede wszystkim strażacy, których zawsze chętnie wspiera. A ci odwdzięczają się przyjęciem do grona honorowych strażaków. Pan Janusz jest honorowym strażakiem w aż siedmiu jednostkach OSP – w Majkowie Dużym, Woźnikach, Piekarach, Bogdanowie, Krzyżanowie, Parzniewicach i Bujnach.

Dlaczego Pan Janusz tak chętnie pomaga strażakom? Dlatego, że – jak mówi – podziwia ich za to, co robią, za ich odwagę i poświęcenie. Być honorowym strażakiem, to dla niego – jak twierdzi – wielki zaszczyt. A zresztą – jak dodaje – pomaganie do druga natura człowieka. A że pan Janusz jest wierny tej tezie, mogło się przekonać wielu – oprócz strażaków i lokalnych społeczności także np. orkiestra Suchcice i Okolice, którą nasz laureat wspiera od lat.

 

Łukasz Stępień

„Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” za wspieranie społecznych inicjatyw lokalnych i rozwijanie przedsiębiorczości.

 

Jest właścicielem firmy EKOINŻBUD zajmującej się budownictwem infrastrukturalnym, czyli wodociągami, kanalizacją, drogami, obiektami inżynierii lądowej. Swoją firmę prowadzi od 2012 r. i z każdym kolejnym rozwija i rozszerza działalność. W tej chwili zatrudnia już 40 osób, a wiele z nich to mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska. I choć na razie jego firma zarejestrowana jest w Piotrkowie Trybunalskim, to w najbliższych latach planuje ją przenieść na teren naszej gminy.

Kiedy firma nabrała rozmachu, postanowił wspierać inicjatywy lokalne i samorządowe. Nie bez znaczenia jest fakt, że jest mieszkańcem gminy. Chętnie więc udzielał pomocy w organizacji dożynek, Dni Gminy, ale i lokalnych imprez sołeckich czy strażackich. To pomaganie i zaangażowanie to właściwie też rodzinna specjalność, bo we wszelkich – szczególnie tych lokalnych inicjatywach - bierze też udział jego żona Marzena.

 

Jan Kauc

„Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” za wspieranie społecznych inicjatyw lokalnych i rozwijanie rodzimej przedsiębiorczości.

 

Jest właścicielem Gospodarstwa Rolnego Hodowlanego Jan Kauc i Usług Transportowych Jan Kauc. Gospodarstwo prowadzi od 21 lat, obecnie razem z żoną, a zaczynał od niewielkiego gospodarstwa – bo o powierzchni niespełna 7 hektarów, które przejął po rodzicach w marcu 1997 r. Obecnie użytkuje łącznie 600 hektarów ziemi, w tym 170 hektarów użytków własnych.

Zajmuje się również produkcją trzody chlewnej w cyklu zamkniętym o ilości 800 loch. Wszystkie prosiaki są tuczone i sprzedawane na rynek krajowy i europejski.

Dziesięć lat temu (w roku 2007) założył firmę pod nazwą Usługi Transportowe, zaczynając od jednego auta ciężarowego z naczepą. Teraz dysponuje piętnastoma (15) autami ciężarowymi.

Zatrudnia około 60 osób, w tym około 70 % z nich pochodzi z terenu gminy.

Sam – od urodzenia – jest mieszkańcem gminy Wola Krzysztoporska. I ten związek przekłada się nie tylko na intensywny rozwój prowadzonych firm i tworzenie nowych miejsc pracy, ale także na wspieranie lokalnych przedsięwzięć i środowisk. Z jego wsparciem odbywają się coroczne dożynki czy Dni Gminy. Od 5 lat regularnie pomaga też strażakom z Oprzężowa, skąd pochodzi. Na jego wkład w organizację festynów sołeckich zawsze mogły liczyć także inne miejscowości naszej gminny.

 

Ponieważ nagrodzony Jan Kauc nie mógł być obecny podczas koncertu, w jego imieniu statuetkę „Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” odebrali przedstawiciele firmy: Paweł Stanikowski - kierownik transportu, Ryszard Wojtasik - kierownik żywienia, Henryk Furmaniuk - kierownik upraw polowych.

 

Michał Krupa

„Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” za wyróżniającą się służbę w jednostce OSP Wola Krzysztoporska i społeczną działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa.

 

W roku 2017 został najlepszym strażakiem krwiodawcą w województwie łódzkim, zwyciężając w Wojewódzkim Konkursie „Honorowy Dawca Krwi OSP 2017 Roku” organizowanym przez marszałka województwa łódzkiego.

 

Tytuł najbardziej zasłużonego druha krwiodawcy w województwie łódzkim odebrał podczas uroczystej gali zorganizowanej w listopadzie przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. A za tym tytułem kryją się konkretne osiągnięcia. Dotąd pan Michał oddał honorowo ponad 26 litrów krwi. A zaczął w 1996 r. jako osiemnastolatek, kiedy po raz pierwszy przyszedł na zbiórkę krwi z tatą.

W Ochotniczej Straży Pożarnej służy od 7 lat. Teraz pełni funkcję gospodarza jednostki OSP w Woli Krzysztoporskiej. Jest też bardzo dobrze wyszkolonym strażakiem. Skończył strażacki kurs podstawowy, kurs kwalifikowanej pomocy medycznej, kurs ratownictwa technicznego i kurs dowódcy.

Oprócz tego jest też prezesem Klubu HDK PCK „Ognioodporni” w Woli Krzysztoporskiej, do którego w tej chwili należy około 30 osób.

 

Tomasz Woźniak

„Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” za sprawne organizowanie sportu gminnego i sportowe sukcesy zapaśników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Athletic.

 

Ze sportem związany jest od 13 roku życia, najpierw jako zawodnik sekcji zapasów GKS-u Piotrcovia, później Atletycznego Klubu Sportowego w Piotrkowie Trybunalskim. Był m.in. medalistą mistrzostw Polski juniorów i członkiem kadry narodowej juniorów.

Po zakończeniu kariery zawodniczej od ponad 20 lat jest trenerem zapasów. W 2008 r. założył i został wiceprezesem Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Athletic Wola Krzysztoporska, no i zaczął zachęcać do trenowania zapasów młodzież z terenu gminy. W tej chwili ćwiczy w klubie ponad 30 zawodników w różnych kategoriach wiekowych – od tych najmłodszych – dziesięciolatków – aż po seniorów.

LUKS Athletic ma na koncie wiele ogólnopolskich sukcesów. Wśród wychowanków tego niewielkiego klubu jest mistrz Polski młodzików, medaliści mistrzostw Polski juniorów młodszych, są też członkowie kadry wojewódzkiej młodzików i juniorów oraz kadry narodowej kadetów i juniorów.

Klub w 2017 r. zwyciężył w mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS młodzików w zapasach w stylu klasycznym, a w rankingu klubów stylu klasycznego Polskiego Związku Zapaśniczego za rok 2017 zajął 15 miejsce w kraju (na 99 klubów).

Dodatkowo pan Tomasz w ramach prowadzonych zajęć doprowadził szkolną reprezentację Woli Krzysztoporskiej do III miejsca w ogólnopolskim turnieju „Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci”.

Tę działalność docenił też Polski Związek Zapaśniczy, który w 2017 r. uhonorował go Złotą Odznaką Polskiego Związku Zapaśniczego. Wcześniej dwa razy został najlepszym trenerem – wychowawcą młodzieży w powiecie piotrkowskim. Bo dl swoich podopiecznych jest rzeczywiście nie tylko trenerem, ale i wychowawcą właśnie.

 

Ale to jeszcze nie wszystko. Pan Tomasz od 11 lat zaangażowany jest też w działalność Gminnego Zrzeszenia LZS, a w roku 2016 został jego przewodniczącym.

Dla mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska organizuje zmagania sportowe w różnych dyscyplinach oraz festyny rekreacyjno-sportowe, a te doceniane są nawet przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Takich imprez organizowanych i współorganizowanych przez Gminne Zrzeszenie LZS jest w roku kilkadziesiąt.

Nasza reprezentacja Gminnego Zrzeszenia promuje też gminę na zewnątrz na tyle skutecznie, że w podsumowaniu Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS zajęła III miejsce, a sekcja turystyczna gminy Wola Krzysztoporska jest najlepsza w kraju.

Jeśli ktoś mówi „SPORT” w gminie Wola Krzysztoporska, nie może nie pomyśleć – Tomasz Woźniak!

 

Antoni Macierewicz

„Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2017” za nadanie rangi państwowej uroczystościom upamiętniającym obrońców Gór Borowskich i wspieranie wartości patriotycznych na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

 

- Jest osobą, która nie potrafi odmawiać, która potrafi służyć i być wzorem patriotycznych postaw – mówił o kolejnym nominowanym wójt gminy Roman Drozdek. A mowa o pośle Antonim Macierewiczu nagrodzonym m.in. za nadanie rangi państwowej uroczystościom upamiętniającym obrońców Gór Borowskich i wspieranie wartości patriotycznych na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

Sam poseł z kolei, dziękując za wyróżnienie, gratulował także pozostałym uhonorowanym statuetkami „Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska”.

- Po dzisiejszym dniu, ale i po wielu latach, kiedy się spotykaliśmy, nie mam wątpliwości, że wasz wkład, wasz wysiłek, wasza twórczość i praca w tym roku będą nie mniej ważne i wspaniałe, jak było to dotąd. Można powiedzieć tak: gdyby cała Polska składała się z takich ludzi, takiej pracy i takiego wspaniałego patriotyzmu jak Wola Krzysztoporska, to już dzisiaj bylibyśmy pierwszym państwem nie tylko w Europie, ale i na świecie – mówił poseł Antoni Macierewicz, gratulując wszystkim nagrodzonym i wójtowi gminy Romanowi Drozdkowi. – Jesteście wzorem działania nie tylko dla powiatu, ale i dla całego kraju. Ten przegląd wielkiej pracy i twórczości, który został dzisiaj pokazany nagrodami przyznanymi przez pana wójta, jest na to dowodem. (…) Cały sens rządzenia jest właśnie w tym, co pan, panie wójcie pokazał, przywołując te wielkie, wspaniałe osiągnięcia. Jeżeli jest jakikolwiek sens w trudzie pracy rządowej, to właśnie taki, żeby mogły się rozwijać takie inicjatywy jak te, które dzisiaj państwo pokazali. Ale nie byłoby ich – wszyscy to rozumiemy – bez takich ludzi, jak pan, panie wójcie, i bez takiego zespołu stworzonego do kierowania tą gminą – mówił poseł, zwracając się do wójta gminy Romana Drozdka. – Jestem dumny, że mogę wśród państwa być i mogłem otrzymać to wspaniałe wyróżnienie – mówił Antoni Macierewicz.

 

Na koniec z przepięknym koncertem składającym się m.in. z utworów filmowych i tych z repertuaru Anny German, wystąpiła sopranistka Sylwia Strugińska-Wochowska, solistka Teatru Muzycznego w Łodzi z towarzyszeniem zespołu w składzie Mariusz Ambroszczyk - fortepian, Waldemar Zybała - akordeon, Michał Nowak – kontrabas.

 

opr. UG w Woli Krzysztoporskiej

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

8


Komentarze (73)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Teren ~Teren (Gość)06.05.2018 23:35

Witam,
Proponuję nowe tereny inwestycyjne w gminie Wola Krzysztoporska. Tania ziemia, doskonale wykwalifikowani pracownicy magazynowi, know how:
http://oi68.tinypic.com/2vinsx3.jpg

00


gość ~gość (Gość)27.01.2018 00:40

Mieszkam ponad 50 lat na terenie tej gminy i nie pamiętam żadnej Pani zastępcy wójta a tym bardziej nie znam jej zasług. Jeżdżę często trasą na Bełchatów i nie wydaje mi się żeby magazyny sąsiadowały z domami. Jednym słowem ktoś nie może pogodzić się z utratą posady.

30


WYBORCY ~WYBORCY (Gość)25.01.2018 08:51

Panie Drozdek...zostałeś Pan nominowany do opuszczenia Urzędu Gminy !!!!

214


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)24.01.2018 17:56

Jak czytamy wieś przebiła Piotrków Trybunalski, bo czytając zasługi to jakby łubu dubu niech żyje nam Jarząbek hahaha

162


siomek ~siomek (Gość)25.01.2018 18:43

Czytam nie nie mogę uwierzyć!!! nominowany za nadanie rangi państwowej uroczystościom!!!
Na tym portalu ciągle Wola, Wola i Drozdek, Drozdek... jak by nie wiem co ten Pan zrobił.
Wszelkie podwaliny pod dzisiejsze wyniki gminy zrobiła poprzednia Pani wiceWójt. I to ona powinna być nagrodzona za zasługi (chociaż nie ze wszystkim się zgadzam - np...budowa magazynów blisko domów ludzi).
A gdzie inne gminy... w których dzieją się o wiele ciekawsze rzeczy
A i jeszcze jedno: dlaczego moje komentarza albo są kasowane albo nie zamieszczane.
Widzę że administrator gra jedna słuszną nutę i nie pozwala na wolność wypowiedzi.

30


Staś ~Staś (Gość)24.01.2018 17:20

A my i tak wybierzemy na wójta R.Drozdka.
Mieszkańcy gminy przejrzeli na oczy i nie dają się więcej oszukiwać zielonemu towarzystwu ( PSL i PZPR ).
To co wydarzyło się ostatnio na sali bez klimatyzacji w Krzyżanowie pokazało dobitnie że nasi mieszkańcy doskonale dostrzegają kłamstwa i propagandę.
Dlatego piszcie te swoje nudnawe komentarze które dowodzą jedynie wściekłości autora i goryczy przegranej.
A nam myślących pozostaje iść jesienią do urny wyborczej i zagłosować na człowieka uczciwego i z wizją jaką jest Roman Drozdek.

918


miku ~miku (Gość)25.01.2018 11:53

Brawo Macierewicz za szybką wymianę starej generalicji po szkołach w Moskwie, za dochodzenie prawdy "smoleńskiej". Od początku było wiadomo że był to zamach.Prezydent, który tam zginął i wiele innych zasłużonych ludzi byli niewygodni dla naszych wschodnich "sąsiadów" za chęć uniezależnienia się od ich dostaw ropy i gazu, za pomarańczowa rewolucje , za słowa krytyki ich polityki wypowiedziane na Westerplatte. Jeśli ktoś nie chce być dumnym Polakiem i patriotą i nie zna polskiej historii to znaczy że żyje w świecie własnych urojeń. Brawo Panie Ministrze, Brawo władze naszej gminy. Tu jest Polska właśnie !!!!

413


gość ~gość (Gość)24.01.2018 13:11

Wsty dla gminy za nagradzanie czlowieka ktory zyje urojeniami

246


piotrkowianka z Targowej ~piotrkowianka z Targowej (Gość)24.01.2018 13:54

Myślałam,że takie głupie i ciemne ludzie tylko w Piotrkowie mieszkają!!

276


Bartek Misiewicz ~Bartek Misiewicz (Gość)24.01.2018 16:54

Człowiek roku jak nic, co ja gadam -stulecia. Szkoda tylko, że jakiś film z Antonim nie został zgłoszony do Akademii, Oskar byłby pewny. Zastanawiam się nad kategorią tego dzieła, ale myślę, że to byłoby science fiction.

162


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat