Udany rewanż Piotrcovii

Strefa FM Niedziela, 10 stycznia 20164
W pierwszej rundzie Piotrcovia przegrała z Ruchem Chorzów pięcioma bramkami, rewanż był jednak bardzo udany, piotrkowianki wygrały we własnej hali 32:22 (17:14) i umocniły się w pierwszej „ósemce” PGNiG Superligi. Ten mecz był wyjątkowy dla wychowanki piotrkowskiego zespołu Agaty Rol, przed rozpoczęciem spotkania uroczyście pożegnano byłą skrzydłową Piotrcovii, która zakończyła karierę.
Agata Rol otrzymała kwiaty, pamiątkową statuetkę i upominek od koleżanek z zespołu.Agata Rol otrzymała kwiaty, pamiątkową statuetkę i upominek od koleżanek z zespołu.

Podniosłych momentów byłe tego wieczoru więcej, minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego kilka dni temu lekarza sportowego Mirosława Juryńczyka, który pomagał także piłkarkom Piotrcovii. Najwyraźniej przedmeczowe wydarzenia zdekoncentrowały nieco podopieczne trenera Michała Pastuszki, które na początku spotkania dwukrotnie straciły piłkę, a rywalki to wykorzystały. Piotrcovia dogoniła rywala w 14. minucie meczu, bramkę wyrównującą zdobyła Edyta Szymańska. W pierwszej połowie ta zawodniczka pięciokrotnie trafiła do bramki Ruchu, równie skuteczna w tej części meczu była Agnieszka Jałoszewska i to przede wszystkim dzięki bramkom zdobytym przed te dwie zawodniczki pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową przewagą Piotrcovii.

Po przerwie piotrkowski zespół konsekwentnie powiększał przewagę, tracąc przy tym niewiele bramek, stracił za to jedną z kluczowych zawodniczek, w 37. minucie meczu boisko na noszach opuściła Paulina Marszałek, która doznała kontuzji kolana. Ostatecznie Piotrcovia wygrała to spotkanie 32:22.

- Dziewczyny zrobiły swoje, cztery punkty, fajna gra. Przed nami trzy kolejne spotkania, prawdopodobnie trudniejsze niż te dwa poprzednie. Już w środę mecz z zespołem Metraco Zagłębie Lubin, a trzy dni później zmierzymy się w Jeleniej Górze z tamtejszym KPR-em – powiedział po meczu Michał Pastuszko, trener Piotrcovii.

- Ten rok wspaniale się zaczął, mam nadzieję, że uda nam się utrzymać zwycięską passę, naszym celem jest utrzymanie w pierwszej „ósemce” i awans do fazy play-off – podsumowała Edyta Szymańska.

Kolejny mecz we własnej hali Piotrcovia rozegra 20 stycznia z jednym z czołowych zespołów PGNiG Superligi, Pogonią Balticą Szczecin.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 32:22 (17:14) KPR Ruch Chorzów

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Sarnecka – Jałoszewska 6, Szymańska 6/1, Sobińska 6, Wypych 5/3, Kopertowska 2, Ivanović 2, Kucharska 1, Matyja 1, Szafnicka 1, Piecaba 1, Marszałek 1.

KPR Ruch Chorzów:  Montowska, Ciesiółka, Krupa - Benducka 7, Drażyk 5, Płomińska 4, Stokowiec 2, Jasinowska 2, Krzymińska 1, Ważna 1,