Udana zmiana standardu nadawania telewizji?

Kraj Poniedziałek, 23 maja 202239
Telewidzowie korzystający z odbioru naziemnego przekonali się, że sprzęt dostosowany do odbioru nowego standardu DVB-T2 to nie wszystko. W województwie łódzkim ruszyła telewizja cyfrowa (23.05.22).

Ładuję galerię...

Jak sygnalizują nasi czytelnicy nie wszystkie kanały dobrze odbierają. Wchodzenie na dach i zmiana kierunku anteny też nie zawsze pomaga. Z dostępnych 21 kanałów dobrze odbiera kilkanaście.

Wszystkie testy pokazywały, że nasz sprzęt spełnia wymagania. Mamy nowy telewizor i nową antenę nastawioną w kierunku komina łódzkiej ciepłowni EC4. Przed zmianą pokazywały nam się wszystkie kanały, dziś widzimy tylko ich część - mówi pan Andrzej.

Podobne problemy zgłaszają mieszkańcy różnych regionów miasta.

Nie mam TVN-u i Polsatu, ale TVP też fatalnie odbiera, więc teorie spiskowe możemy odrzucić - śmieje się pan Stanisław. - Musiałem wielokrotnie skanować, aby wyłapać więcej programów. 

 

Jak informuje firma Emitel, która przeprowadziła zmianę częstotliwości i standardu nadawania programów naziemnej telewizji cyfrowej MUX1, MUX2 oraz MUX4 w przypadku widzów z województwa łódzkiego oprócz przestrojenia odbiornika może być konieczna korekta ustawień anten odbiorczych.

 

Szczegółowe parametry można sprawdzić w aplikacji EmiMaps: www.emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/aplikacja-emimaps/.

 

 

Część z oglądających dopiero dziś przekonała się, że ich sprzęt nie nadaje się do odbioru i pobiegła do sklepów po dekodery.  Najmniej przejęci zmianą są młodzi ludzie, którzy rozrywki szukają w internecie. 

Ja korzystam z platform Vod, więc telewizja nie jest mi potrzebna - mówi Agnieszka,  która nie ma w ogóle telewizora w domu, a filmy i ulubione seriale ogląda na tablecie lub laptopie. 

Kłopotów raczej nie mają za to telewidzowie korzystający z kablówek i telewizji satelitarnych. Operatorzy zadbali, aby zmiana odbyła się prawie niezauważalnie. Ten komfort jednak kosztuje. Telewizja naziemna jest bezpłatna i z zasady powinna być najbardziej dostępna. 

 

23 maja w województwie łódzkim system telewizji naziemnej przeszedł na nowy standard DVB-T2 HEVC (H.265/MPEG-H). Ma on poprawić zasięg stacji i jakość odbioru telewizji. Czy to się udało?  

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kiedy ~kiedy (Gość)24.05.2022 07:06

totalna amatorszczyzna ,wyłączenie wszystkiego na kilka godzin ,sporo ludzi zaczęło /naprawiać/ anteny ,teraz też z TVN i POLSAT sa problemy ,kiepski sygnał i kłopotów ciąg dalszy ,czy FIRMA KTÓRA ZA TO BIERZE KASĘ ,nie potrafi niczego zrobić dobrze ?

71


tv ~tv (Gość)23.05.2022 20:04

Nieprawda, że w kablówkach jest ok. Na fb kilka osób z Piotrkowa narzeka, że straciło parę kanałów.

71


Grażyna ~Grażyna (Gość)23.05.2022 22:50

Ale z tą zmianą standardu nadawania to dajcie spokój, no kto to słyszał.

60


Społecznik ~Społecznik (Gość)23.05.2022 20:35

Cytuje "Telewizja naziemna jest bezpłatna" trochę mijamy się z prawdą bo istnieje jeszcze coś takiego jak abonament radiowo-telewizyjny... wiec nie jest bezpłatna!

91


003 ~003 (Gość)23.05.2022 21:49

Nie prawda, T(o)yA dziś fiksowała

30


j. ~j. (Gość)23.05.2022 21:35

Przede wszystkim, to należy postawić pytanie: Czy w ogóle warto jeszcze oglądać telewizję? Kiedyś była cz.-b. telewizja, jeden kanał w kraju, oczywiście komunistyczna propaganda, ale oprócz tego było mnóstwo wartościowych programów. A dziś, co mamy? Jakieś kretyńskie seriale, reality- show-y, głupawe teleturnieje itp. Jak najwięcej sensacji, bzdur, szokowania, prowokowania etc. Nawet audycje informacyjne, to taki kolejny show. Nie mówi się o tym, co jest rzeczywiście ważne, tylko o tym, co jest tanią sensacją, np. wiadomość o tym, że w jakieś mieścinie to człowiek pogryzł psa itp., żeby tylko dobrze wycelować w najmniej wybredne gusta, bo posiadaczy takowych jest zazwyczaj najwięcej i z tego się robi tzw. "oglądalność". A wszystko oczywiście w ogromnym tempie z mnóstwem obowiązkowo ucinanych w pół zdania wypowiedzi oczywiście na tle ulicy, bo jakże by inaczej. TVP Historia nadawała kiedyś stare wydania "Dziennika TV" z końca lat 80-tych. Jeśli chodzi o treści tam przekazywane, to można się uśmiać widząc relację z wizyty przywódcy "bratniego kraju", natomiast jeśli chodzi o FORMĘ przekazu, to, aż się chce to oglądać, bo nie ma tego szaleństwa, tego urywania, skracania, bombardowania widza krótkimi ujęciami, maksymalnie skracanymi wypowiedziami, już nawet niekiedy nie w pół zdania, ale nawet w pół słowa! A. Wajda zapewne słusznie określił, to, co się dzieje mianem upadku telewizji... Angole to nazywają dumbing down, w więc jak najwięcej produkcji celujących w najmniej wybredna gusta, żeby tylko zwiększyć oglądalność i przyciągnąć reklamodawców...

80


w kablu z lodzi ~w kablu z lodzi (Gość)23.05.2022 21:00

mam 12 kanałów, bez tv4 polsatu tvnów ttv focusa pulsów

61


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)23.05.2022 20:23

Za każdą zmianą idzie gorsze dziadostwo tak to trzeba uczciwie powiedzieć na szczęście ja telewizora w domu nie mam i nie zamierzam kupować by reklamy oglądać. Za komuny były dwa kanały ale jak przyszły swieta do 4-tej rano było co oglądać a dziś co chwilę te same powtórki wiec szkoda kasy na tv

90


ja ~ja (Gość)23.05.2022 20:06

To znaczy, że co??? Teraz w telewizji trzeba się będzie tylko modlić, a pozostałe kanały będą zakłócane?
No tak jest na waszych obrazkach.

71


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat