10 maja - „Gry fabularne w służbie kreatywności” - czytelnia Biblioteki Pedagogicznej, godz. 15.00 - 17.00
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrków Dungeon (zrzesza graczy RPG) zapraszają młodzież, studentów, nauczycieli, animatorów kultury oraz wszystkich zainteresowanych, otwartych na zgłębianie nietuzinkowych form zabawy i rozwoju, na wykład oraz warsztaty RPG pod hasłem “Gry fabularne w służbie kreatywności”. Spotkanie poprowadzą twórcy i animatorzy grupy: Andrzej Komorowski, Sebastian Legenza, Maciej Pawłowski. Co to jest RPG? Gry fabularne to zabawa rozgrywająca się w wyobraźni uczestników. Gracze wcielają się wymyślone postacie. Wspólnie prowadzą i przeżywają przygody w wyimaginowanym świecie. Spotkanie graczy nazywane jest sesją, którą prowadzi Mistrz Gry według opracowanego scenariusza. Światy, w jakich toczą się akcje gier fabularnych można podzielić według powieściowych konwencji: fantasy, science fiction, cyberpunk, horror, płaszcza i szpady, a także wzorowane są na realiach historycznych wybranej epoki. Zainteresowane osoby otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.
11 maja - „Odjazdowy Bibliotekarz” - Leśna Osada Edukacyjna w Kole – godz. 10.00 - 16.00
przystanek nr - plac przed gmachem BPP (ul. Wojska Polskiego 122e)
przystanek nr 2 - plac przy gmachu MBP (Plac Litewski)
przystanek nr 3 - Leśna Osada Edukacyjna (Koło)
Biblioteka Pedagogiczna oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkich miłośników książki, biblioteki i aktywnego spędzania czasu do promocji książki i czytelnictwa, burzenia stereotypowego wizerunku bibliotekarza i świetnej zabawy łączącej tężyznę fizyczną z rozrywką intelektualną. W ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Odjazdowy Bibliotekarz" odbędzie się rowerowa wycieczka połączona z atrakcjami przyrodniczymi i zabawami czytelniczymi. Uczestnicy rajdu wybiorą się do Leśnej Osady Edukacyjnej - miejsca niezwykłego i doskonale znanego w regionie piotrkowskim. Uczestnicy rajdu będą mieli możliwość odpocząć i posilić się przy ognisku oraz obowiązkowo wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych, czytelniczych łamigłówkach i zabawach związanych z książką i biblioteką. Dla uczestników zabaw i konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody.
13 maja - „Greendrama - fińska metoda edukacji ekologicznej oparta o techniki dramowe” - czytelnia Biblioteki Pedagogicznej – godz. 14.30 - 18.00
Biblioteka Pedagogiczna zaprasza nauczycieli na warsztaty "Greendrama - fińska metoda edukacji ekologicznej oparta o techniki dramowe". Warsztaty poprowadzą Gosia Świderek i Karolina Baranowska z Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" z Łodzi. Czym jest Green Drama? Green Drama jest metodą edukacji ekologicznej młodzieży i osób dorosłych, stworzoną w Finlandii i wykorzystywaną w szkołach skandynawskich od kilkunastu lat. Za główny cel stawia sobie zmianę zachowań i stylu życia uczestników treningu na bardziej przyjazny środowisku. Kładzie nacisk na kształtowanie wrażliwości, pogłębianie wiedzy ekologicznej i zdrowotnej oraz doskonalenie umiejętności społecznych, kreatywności i inwencji. Podczas warsztatów wykorzystuje się aktywne, nowatorskie techniki pracy: plastyczne, ruchowe, pantomimiczne, parateatralne, literackie, zarówno indywidualne jak i grupowe, często nawiązujące do technik treningu kreatywności. Bardzo ważna jest swobodna dyskusja uczestników, która umożliwia wymianę wiedzy, obalenie różnych mitów i często zrewidowanie własnych poglądów. Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowane osoby otrzymają materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach.
14 maja - spotkanie autorskie z Agnieszką Warchulińską - czytelnia Biblioteki Pedagogicznej – godz. 16.00
Spotkanie poświęcone będzie głównie promocji książki "Piotrków Trybunalski między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918 - 1939", która ukazała się kilka miesięcy temu.
15 maja - spotkanie autorskie z Piotrem Kulpą - czytelnia Biblioteki Pedagogicznej – godz. 12.00
Bogata osobowość artystyczna i rozmaite talenty pozwalają bohaterowi tego spotkania być liderem
i twórcą zespołu muzycznego Mea Culpa, teatru amatorskiego dorosłych Trupa Propaganda, organizatorem spotkań miłośników poezji pod hasłem Ars Poetica, cenionym poetą lirycznym, a także prozaikiem tworzącym powieści dla dzieci. W tej ostatniej roli wystąpi prezentując dwie uznane już i cieszące się dużą popularnością pozycje: "Ciepełko" oraz "Hala i Bas".
Spotkanie przeznaczone jest dla zorganizowanych grup uczniów klas II i III szkół podstawowych.
Zgłoszenia do udziału w spotkaniach telefonicznie: 44 649-50-77.
- Wolbórz uchwalił budżet na 2025 rok
- Rodzice protestowali przeciwko zamknięciu szkoły w Bogdanowie
- Sondaż: Polacy nie chcą zmian zasad handlu w niedzielę
- Sylwestrowa Potańcówka. Przywitaj Nowy Rok w Piotrkowie!
- Nowa kuchnia i łazienka w Domu Ludowym w Jeżowie
- MZK na Święta – zmiany w rozkładzie jazdy
- Policja apeluje: Uważajcie na fałszywe oferty wypoczynkowe
- Zderzenie pojazdów przy Hali Targowej w Piotrkowie. Kierowca wymusił pierwszeństwo
- Ścieżka rowerowa Piotrków - Przygłów oficjalnie otwarta