Trybunalskie Rozmowy Regionalne rozstrzygnięte!

ePiotrkowRegion Wtorek, 31 sierpnia 202160385
Wspólny projekt portalu epiotrkow.pl, Radia Strefa FM oraz browaru Piotrków (właściciela marki Trybunał ) dobiegł końca. Laureatami Trybunalskich Rozmów Regionalnych zostały: Leśna Osada Edukacyjna w Kole, sala pamięci 25 pp Armii Krajowej w Piotrkowie oraz bar "Na Górce" w Stobnicy. W ostatni dzień wakacji, organizatorzy, sponsorzy i zaproszeni goście, spotkali się ze zwycięzcami na terenie najmocniej wspieranej w konkursie lokalizacji, by przekazać im gratulacje, dyplomy oraz nagrody finansowe.

Ładuję galerię...

Głosowanie na najpopularniejsze miejsca ziemi piotrkowskiej i radomszczańskiej rozpoczęło się pod koniec czerwca. Po kilku tygodniach okazało się, że największe poparcie uzyskała Osada Leśna w Kole. 

 

Laureat I miejsca nie krył radości z osiągniętego rezultatu. - To zwycięstwo jest dla mnie osobiście sporym zaskoczeniem, ale zarazem satysfakcją z tego, że ludzie docenili 20 lat ciężkiej pracy mojej jako leśnika i pracy Lasów Państwowych jako instytucji. Jeśli chodzi o plany na przyszłość to chcemy jak najlepiej pogodzić dwie kwestie, prowadzenie rehabilitacji dzikich zwierząt oraz odbywającego się tu ruchu turystycznego. Odwiedzający będą mogli dzięki temu bez przeszkód poznawać naszych podopiecznych. Obecnie Osadę Leśną zamieszkują m.in. bociany, jastrzębie, sarny, jelenie, łosie czy dziki, które oczywiście z uwagi na ASF są obecnie izolowane. Musimy się zastanowić na co przeznaczyć wygraną bo pomysłów jest mnóstwo. Chcemy kupić odchowalnik dla małych zwierzaków, które do nas trafiają. Wyposażamy też salę zabiegową, kupujemy np. inkubatory - wyjaśnia Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków.

 

Okazało się, że głosującym w plebiscycie, na sercu leży też historia regionu piotrkowskiego, co znalazło odzwierciedlenie na drugim stopniu podium. - Dopiero zaczynamy naszą działalność, związaną z budową sali pamięci 25. pułku Piechoty Armii Krajowej na terenie Ziemi Piotrkowskiej, ale dzięki dobrym ludziom którzy wsparli nas zbiórce crowdfundingowej, mogliśmy ruszyć z pracami. Poprzednie tego typu miejsce, zostało rozwiązane, ale ma to swoje plusy, ponieważ to nowe będzie realną płaszczyzną spotkań, a nie wyłącznie przestrzenią wirtualną. - mówi Filip Zieliński współtwórca budowy sali pamięci, który zdradził nam, że nagroda bardzo się w tym momencie przyda. - W ostatnim czasie ceny materiałów budowlanych mocno skoczyły w górę. Pieniądze za zajęcie drugiego miejsca na pewno posłużą nam w ich zakupie, a w konsekwencji w dokończeniu tworzenia sali muzealnej. Otwarcie sali pamięci w Piotrkowie, planowane jest na 11 listopada tego roku.

 

Podium uzupełniło wciąż rozwijające się miejsce. Chodzi o bar "Na Górce" w Stobnicy w okolicach popularnego "małpiego mostu". - Bardzo się cieszymy z lokaty na podium. To dla nas duże wyróżnienie. Radość jest tym większa, że to piękne miejsce, które staramy się tworzyć, zostało teraz docenione przez wiele osób głosujących na nas - cieszą się Agata i Edyta Skalskie, które pracują nad ciągłym ulepszaniem promowanej przez nie lokalizacji. - Dzięki nagrodzie finansowej, być może rozwiniemy nasz plac zabaw, ponieważ odwiedza nas dużo dzieci. To właśnie one sprawiają, że to miejsce żyje. Największą nagrodą za naszą pracę jest ich uśmiech i to, że przybywają do nas całej rodziny - dodają. 

 

Mnogość uroków ziemi piotrkowskiej zachwalał podczas spotkania starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak. - Wszystkie lokalizacje, które wzięły udział w rywalizacji, przyczyniają się do promowania naszego powiatu, ale też produktów lokalnych, które powstają dzięki jego mieszkańcom. Na pewno jest wiele więcej, wciąż jeszcze nieodkrytych miejsc ziemi piotrkowskiej, które potrafią zachwycić. Szczególnie bogata pod tym względem jest otulina rzeki Pilicy. Jestem przekonany, że z turystycznych uroków naszego regionu, niezmiennie będą korzystać chętnie mieszkańcy, ale też turyści z całej Polski. 

 

Laureaci trzech pierwszych miejsc "Trybunalskich Rozmów Regionalnych, otrzymali nagrody finansowe, w wysokości odpowiednio: 5 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł. Patronat medialny nad plebiscytem objęły: Radio Strefa FM, ePiotrkow.pl oraz Radomsko24.pl.

 

 

Kolejne miejsca zajęli:

 

 4. Pożarnicze Centrum Historyczno – Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu 
 5. Biblioteka Publiczna i Dom Kultury w Gorzkowicach 
 6. Muzeum Ziemi Rozprzańskiej 
 7. Zamek Królewski w Piotrkowie 
 8. Stare Miasto w Piotrkowie 
 9. Fun City – Piotrków 
10. Stajnia Happy Horse – Raków 
11. Park w Szczukocicach w gm. Gorzkowice 
12. Kopiec w Gorzkowicach 
13. Park Belzacki w Piotrkowie 
14. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Życia w Rozprzy 
15. Ogródek przed blokiem Leszka Czarnego w Radomsku 
16. Bazylika Mniejsza FARA w Piotrkowie 
17. Agroturystyka Gajówka Pilica – Łęg Ręczyński 
18. Opactwo Cystersów w Sulejowie 
19. Busola – Piotrków 
20. Park Poniatowskiego w Piotrkowie 
21. Witów – kompleks opactwa Norbertanów 
22. Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach 
23. Muzeum Marcepanów w Piotrkowie 
24. Trzy Morgi 
25. Strzelnica sportowa w Grabicy 
26. Stajnia Qando – Jeżów 
27. Delta rzeki Luciąży 
28. Malutkie Resort – Dobryszyce 
29. Zbiornik Bugaj wraz z przyległymi terenami 
30. Lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej 
31. Kąpielisko Słoneczko w Piotrkowie 
32. Gminne Centrum Kultury w Grabicy 
33. Zacisze w gm. Wielgomłyny 
34. Amfiteatr przy GOKiS w Moszczenicy 
35. Szarbsko – magiczna kraina w sercu Pilicy 
36. Murowaniec 
37. Park „Solidarności” w Radomsku 
38. Róża Wiatrów w Barkowicach 
39. Stadion Miejski Concordia w Piotrkowie 
40. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk” 
41. Radomszczański monciak w środku lasu – Sucha Wieś 
42. Zalew w Czarnocinie 
43. Kompleks sportowy w Ręcznie 
44. Pumptrack w Barkowicach 
45. Hotel Magellan w Bronisławowie 


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga01.09.2021 17:49

Jak w Kole wybudują planowaną pod lasem chlewnię na 3000 szt. trzody do osadę edukacyjną będzie można zamknąć. UprzedzJąc komentarze, że wieś jest o hodowli zwierząt z góry wyjaśniam, że taka ilość to nie hodowla a zakład produkcyjny. To nie rolnictwo tradycyjne i ekologiczne a przeniesiona z zachodu (Niemcy, Holandia, Dania) uciążliwa i szkodliwa dla środowiska masowa produkcja zwierząt.

40


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.09.2021 08:22

Panie Pawle gratulacje i proszę używać zestawu głośnomówiącego podczas jazdy samochodem

40


awers ~awers (Gość)01.09.2021 07:31

Myślałem, że to nagroda za największa ilość wyciętych drzew w Nadleśnictwie Piotrków.

45


EP97300 ~EP97300 (Gość)01.09.2021 07:21

"Laureaci trzech pierwszych miejsc "Trybunalskich Rozmów regionalnych, otrzymali nagrody finansowe, w wysokości odpowiednio: 5 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł."
A kim są ci laureaci? Może pan Tadeusz z Torunia? ;)

33


Goscrrr ~Goscrrr (Gość)31.08.2021 21:03

A kolejne miejsca? Chyba warto uszanować tych którzy głosowali i podać kompletne wyniki plebiscytu.

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat