artykuł sponsorowany

Tanie przesyłki kurierskie i brak etykiety wysyłkowej – jak to możliwe?

Wtorek, 21 lutego 2023
Prężny rozwój e-commerce sprawia, że możliwości korzystania z usług kurierskich są coraz lepiej dopasowane do potrzeb klientów. Dzięki temu nadawcy mogą cieszyć się szybkimi, wygodnymi i tanimi sposobami wysyłek. Ile kosztuje nadanie i jak je zlecić?
Tanie przesyłki kurierskie i brak etykiety wysyłkowej – jak to możliwe?

Tanie przesyłki kurierskie – ile kosztuje nadanie?

 

Koszt nadania przesyłki za pośrednictwem firmy InPost różni się ze względu na to, jaki rozmiar ma paczka. Wymiary najtańszych przesyłek mogą wynosić maksymalnie 8 cm x 38 cm x 64 cm. Poza tym na cenę wpływa także to, czy kurier musi odebrać paczkę z domu nadawcy, czy zleceniodawca umieści ją samodzielnie w automacie Paczkomat®.

 

Na stronie internetowej https://inpost.pl/wysylam widać, że koszty nadania wahają się zwykle pomiędzy 15 zł a 18 zł. Mogą być one wyższe, jeśli ktoś zdecyduje się na nadanie przesyłki niestandardowej, a także niższe, gdy wysyła sporo paczek, bo prowadzi np. sklep internetowy. InPost daje sporo możliwości dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Jak można wysłać paczkę bez etykiety?

 

InPost to nie tylko tanie przesyłki kurierskie, ale także intuicyjne i proste nadania dzięki aplikacji InPost Mobile. Dzięki oprogramowaniu na urządzenia przenośne można wysyłać paczki bez konieczności drukowania i naklejania dokumentu przewozowego. Wszystko za sprawą aplikacji, w której podaje się dane odbiorcy oraz punktu, do którego ma dotrzeć paczka.

 

Po zakończeniu składania zamówienia na ekranie smartfona pojawia się kod QR oraz kod liczbowy nadania. Trzeba wtedy udać się do automatu Paczkomat® albo do PaczkoPunktu i zeskanować kod QR lub wprowadzić na ekranie maszyny 9-cyfrowy kod nadania. Na tym kończy się zadanie nadawcy. Kiedy kurier będzie odbierał przesyłkę ze skrytki czy z punktu, to naklei on wygenerowaną etykietę na paczkę.

 

To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają w domu drukarki lub chcą wysłać paczkę w jak najszybszy sposób. Aplikacja InPost Mobile pozwala na nadawanie przesyłek zarówno do automatów Paczkomat® w całej Polsce, jak i bezpośrednio pod wskazane miejsce zamieszkania odbiorcy. Za usługę płaci się z poziomu telefonu BLIKIEM czy szybkim przelewem.

 

Co jeszcze można robić w aplikacji InPost Mobile?

 

Aplikacja InPost Mobile pozwala na realizowanie tanich przesyłek kurierskich, ale to tylko jedna z jej wielu funkcji. Dzięki oprogramowaniu można cały czas mieć dostęp do statusów paczek – zarówno tych nadawanych, jak i oczekiwanych. Gdy tylko kurier włoży przesyłkę do skrytki, odbiorca otrzymuje powiadomienie na aplikacji i może bez dotykania maszyny odebrać swoje zakupy. Służy temu zdalne otwieranie skrytek. Wystarczy zbliżyć się do automatu Paczkomat® i na ekranie smartfona kliknąć opcję Otwórz skrytkę.

 

Dzięki apce da się przekierowywać paczki, które są w trakcie dostawy. Jeśli okaże się, że kogoś nie będzie w domu, jest w stanie zmienić trasę przesyłki tak, aby trafiła do skrytki. Ponadto InPost Mobile umożliwia realizowanie zwrotów zakupów dokonanych w sklepach internetowych.

 

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat