Synoptyk IMGW: ochłodzenie od poniedziałku do końca tygodnia

PAPKraj Poniedziałek, 23 sierpnia 20210 1426
Od poniedziałku będzie chłodniej - informuje synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk. Zaznacza ona, że na przeważającej części kraju będzie dużo chmur, a także sporo deszczu. Niestety kolejne dni także będą chłodne; do końca tego tygodnia nie widać zbyt dobrych prognoz - podkreśla.
fot. PAP

Jak powiedziała synoptyk, w poniedziałek jedynie na północy kraju będzie pogodnie. Najwięcej słońca i bez opadów IMGW prognozuje na Wybrzeżu i północnej części Pomorza, a także na północnych krańcach Mazur oraz na Suwalszczyźnie. "Ale niestety nawet w tych regionach kraju będzie chłodno, termometry pokażą nie więcej niż 18-20 stopni Celsjusza" - wyjaśniła.

 

"Natomiast pozostała część kraju to już dużo chmur, a także sporo deszczu" - zapowiedziała. Dodała, że na południu Polski prognozowane są także opady deszczu do 30 mm oraz burze, które wprawdzie nie będą duże, ale towarzyszące im porywy wiatru mogą osiągać 65 km/h.

 

Będzie także chłodno. "Termometry pokażą od 16 st. C do 17 st. C w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, do 20-21 st. C na Dolnym Śląsku" - poinformowała.

 

"Od poniedziałku nastąpi ochłodzenie. I niestety kolejne dni także będą chłodne" - zapowiedziała synoptyk. "Do końca tego tygodnia niestety nie widać zbyt dobrych prognoz" - dodała.

 

Jak wyjaśniła, temperatura będzie wahać się między 16 st. C a 22 st. C. "We wtorek termometry pokażą 16 st. C, w środę na zachodzie kraju będzie jeszcze 22 st. C, ale już w czwartek i piątek wskazania termometrów nie przekroczą 20 st. C" - podkreśliła.

 

Autor: Daria Kania

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat