Klaudia uczęszczała do klasy o profilu humanistyczno - psychologicznym, a jej ulubionymi przedmiotami były język polski, angielski i historia. Jak sama podkreśla, szkoła jest miejscem gdzie otrzymała olbrzymie wsparcie przy pisaniu książki, a 3 lata w niej spędzone minęły zdecydowanie za szybko. - Chciałabym szczególnie podziękować za pomoc dyrektor szkoły, Pani Lidii Łopusiewicz oraz moim wychowawczyniom, Paniom Izabeli Dróżdż i Marcie Sochackiej - mówi.
- Klaudia pisze naprawdę dobrze. Zazwyczaj wypracowania szkolne są dosyć sztampowe, ale nie w jej przypadku - chwali swoja uczennicę Marta Sochacka, polonistka w ZSP nr 2, która podkreśliła, że od początku dała się ona poznać jako osoba inteligentna oraz wrażliwe, czasem nawet za bardzo.
- To prawda - odpowiada Klaudia - wzruszam się szczególnie kiedy mówię lub czytam o II Wojnie Światowej, bo skala okrucieństw, jakie ludzie sobie wtedy wyrządzili jest niewyobrażalna. Właśnie dlatego piszę... żeby nie zapomnieć, bo zapomnienie to najgorsza rzecz jaką możemy zrobić tym, którzy umarli wtedy - podkreśla.
Właśnie zamiłowanie do historii II Wojny Światowej zaowocowało książką "I że cię nie opuszczę...". - Pomysł na jej napisanie pojawił się w sumie nagle. Po przeczytaniu kolejnych pozycji na temat wojny stwierdziłam, że jest w nich za dużo statystyk, a brakuje spojrzenia z perspektywy rodziny czy pojedynczego człowieka i postanowiłam to zmienić. Napisałam powieść obyczajową, która pokazuje potęgę miłości w czasach, kiedy śmierć czyhała na każdym kroku - tłumaczy autorka.
Praca nad książką, czyli zebranie materiałów, napisanie poszczególnych rozdziałów i połączenie ich w całość zajęła rok. Z powodu panującej epidemii jest ona obecnie dostępna tylko w księgarniach internetowych, ale Klaudia liczy, że jak tylko świat wróci do normalności to powieść trafi również na półki tych tradycyjnych.
"I że Cię nie opuszczę" to pierwszy owoc literackiej pasji młodej pisarki, ale wiele wskazuje, że wcale nie ostatni. - Wkrótce będziecie mieć Państwo konkurencję, bo wybiera się ona na studia dziennikarskie - śmieje się wychowawczyni Klaudii,. Autorka potwierdza, że właśnie z pisaniem chce związać swoją zawodową przyszłość, pracując w wydawnictwie lub w mediach. Warto również dodać, że twórcza aktywność Klaudii nie ogranicza się do pisarstwa. W wolnym czasie zajmuje się wizażem i charakteryzuje różne osoby na postacie znane z serialów czy horrorów. Efekty swojej pracy publikuje na platformie Instagram.