Świetny bieg piotrkowianina

Łódzkie Wtorek, 22 stycznia 20191
Mateusz Górny, uczeń ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, który reprezentuje Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, podczas halowego mityngu w Spale, pobił rekord województwa łódzkiego w biegu na 60 metrów wśród juniorów młodszych (U-18). Piotrkowianin bardzo zbliżył się też do rekordu Polski w tej kategorii wiekowej.
Fot.: www.spala.cos.plFot.: www.spala.cos.pl

Mateusz, który dopiero przygotowuje się do sezonu, udowodnił, że ma ogromny potencjał. Podczas jednego z biegów pokonał dystans 60 metrów w czasie 6.86, to oczywiście jego nowy rekord życiowy, poprzedni wynosił 7.18. Od kilkunastu lat żaden Polak w jego wieku tak szybko nie pobiegł na krajowych arenach. Piotrkowianin biegł w czerwono-białym stroju.

 

 

To wynik o zaledwie 0,03 sekundy gorszy od halowego rekordu Polski w tej kategorii wiekowej, który wynosi 6.83, a ustanowił go w...1992 roku Dariusz Adamczyk ( wówczas Gryf Słupsk).

 

O Mateuszu pisaliśmy już na naszym portalu (tutaj), w 2017 roku pobił piotrkowski rekord gimnazjów podczas biegu na 100 metrów (11,43).

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.01.2019 12:41

Super, Mateusz. Oby tak dalej!

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat