Superliga już o krok. Piotrkowianin wygrał w Warszawie

Strefa FM Sobota, 21 kwietnia 20124
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą środę Piotrkowianin świętował będzie powrót do Superligi. W pierwszym barażowym spotkaniu nasz zespół pokonał bowiem na wyjeździe Zepter AZS UW Warszawa 31:27 (16:16) i trudno przypuszczać aby przed własną publicznością roztrwonił tę zaliczkę.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Do 25. minuty Piotrkowianin musiał gonić wynik. Zepter AZS prowadził kilkakrotnie różnicą dwóch bramek (9:7, 12:10, 15:13).  W ostatnich minutach pierwszej części gry nasi zawodnicy doprowadzili do remisu 16:16.

W drugiej połowie gospodarzom starczyło sił na wyrównaną walkę zaledwie przez kilka minut. Później uwidoczniła się przewaga Piotrkowianina, który w 50. minucie prowadził różnicą już czterech bramek 26:22. Kiedy na sześć minut przed końcem było 29:24 stało się jasne, że Piotrkowianin to spotkanie wygra. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:27 dla zespołu Krzysztofa Przybylskiego. Zaliczka wydaje być się bezpieczna. Rewanżowy mecz odbędzie się w hali Relax w najbliższą środę (25 kwietnia) o 18:00.

Zepter AZS UW Warszawa - Piotrkowianin 27:31 (16:16)

Piotrkowianin: Pawlak, Wnuk - Mróz 2, P. Matyjasik 4, Trojanowski 10/4, Pilitowski 5, Woynowski 4, Iskra 4, Pakulski 2.