Sulejów. W kranach... bakterie z grupy coli

Strefa FMRegion Piątek, 22 lipca 202217
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie informuje, że badania jakości wody z wodociągu Sulejów wykazały obecność bakterii grupy coli oraz przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów.
fot. pixabay.com / Skitterphoto fot. pixabay.com / Skitterphoto

Bakterie wykryto w wodzie pobranej z hydrantu znajdującego się na terenie Podklasztorza przy ul. Grunwaldzkiej, a zbadano ją w tym konkretnym miejscu, ponieważ niebawem będą tam nocować uczestnicy pielgrzymki do Częstochowy.

 

Woda warunkowo nadaje się do spożycia. Należy ją gotować przez minimum dwie minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania, prac porządkowych oraz spłukiwania toalet.

 

Wspomniany wodociąg zaopatruje w wodę miejscowości: Sulejów, Poniatów, Włodzimierzów, Kałek, Podkałek, Witów, Kolonia Witów, Borkowice, Borkowice Mokre, Korytnica, Koło, Przygłów, Uszczyn, Nowa Wieś, Kłudzice oraz Strzelce w gminie Mniszków.

 

Prowadzone są już prace, które mają na celu poprawę jakości wody.

Rury już zostały wyczyszczone, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Kolejne badanie wody odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Obecnie woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przy tak wysokich temperaturach, w rurach, które nie są wykorzystywane regularnie, ten rodzaj bakterii występuje bardzo często, ale na wszelki wypadek ostrzeżenie dotyczy całej gminy Sulejów - informują sulejowscy urzędnicy. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nnn. ~nnn. (Gość)22.07.2022 18:06

c..a cola to bardzo smaczny napój. Jeszcze w sieciach dostępny. Co zaś do wody w Gminie Sulejów. Na pewno zawiera wodę w procencie znaczącym. Jednak gminę ratuje Pilica znacznie pogłębiona z licznymi plażami. Wodę można czerpać wzorem naszych przodków z tej rzeki. Ponadto jak mieszkańcy mają jeszcze na czym wodę gotować to nic złego się nie stanie.

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat