Poseł uzyskał 26,5% głosów studentów. Statuetkę wręczono w sobotę podczas konferencji zorganizowanej w siedzibie ośrodka uczelni przy ul. Leonarda.
Studenci nominowali 6 osób, które ich zdaniem zasłużyły na wyróżnienie za współpracę w zakresie promowania dobrego imienia ośrodka uczelni w Piotrkowie, za postawę prostudencką, jak również działalność i zaangażowanie w przedsięwzięcia studenckie organizowane na terenie miasta.
Wśród nominowanych znaleźli się: Krzysztof Chojniak (prezydent Piotrkowa; za postawę prostudencką, za charyzmę i działalność, poprzez którą stał się autorytetem wśród studentów), Radosław Kaczmarek (dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5; za działalność mającą na celu poprawę warunków socjalnych i dydaktycznych studentów), Małgorzata Kociniak (kierownik Punktu Informacyjnego Europe Direct Euro-Centrum; za wspieranie inicjatyw społeczno-kulturalnych), Artur Ostrowski (poseł na Sejm RP; za walkę o dobre imię ośrodka uczelni w mieście), Stanisław Stępień (redaktor naczelny "Ziemi Piotrkowskiej"; nominowany za współpracę w zakresie promowania dobrego imienia ośrodka uczelni na łamach lokalnego tygodnika) oraz Zbigniew Ziemba (wicestarosta piotrkowski w latach 2006 - 2010; za postawę prostudencką, za charyzmę i działalność, poprzez którą stał się autorytetem dla studentów).
Jak powiedzieli sami studenci, idea plebiscytu zrodziła się z wielkiej potrzeby podziękowania tym, którzy wspomagali uczelnię w najtrudniejszych dla niej chwilach, którzy trwali przy uczelni oraz zainspirowali studentów do twórczych działań i kreatywnych postaw.
- Padły tutaj słowa, że jest to uczelnia najbardziej sprawdzona w Polsce. Jest tak dosłownie, ponieważ Sejm RP zajmował się sprawami Akademii - mówił laureat nagrody, poseł Artur Ostrowski. - Zwołane zostało specjalne posiedzenie Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, której jestem członkiem. Posiedzenie to było poświęcone tylko i wyłącznie problemom AHE w Łodzi. Cieszę się, że w wyniku prac zarówno ministra nauki, jak i komisji sejmowej parlamentu polskiego udało się uzdrowić sytuację uczelni. Cieszę się, że jest już wdrożony cały program naprawczy, że uczelnia odzyskała swoje dobre imię i że będzie się rozwijać. Mam nadzieję, że wszystkie problemy są już za uczelnią. Mam nadzieję, że Akademia ma przed sobą wyłącznie dobre lata i że studenci będą mieli jak najlepsze możliwości kształcenia.
Jednak nie tylko wręczenie statuetki było powodem sobotniego spotkania. Celem konferencji było też przekazanie szczegółowych informacji w związku z umorzeniem postępowania w sprawie likwidacji uczelni. O tym, jak udało się uratować Akademię, mówił dr Piotr Oleksiak, prorektor ds. studenckich i organizacyjnych. - Od 2 lipca 2009 roku prowadzone było postępowanie w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi i nakazu jej likwidacji. 27 października 2010 roku minister, mając na względzie rozpoczęcie przez AHE dostosowanie jej działalności do przepisów prawa oraz usuwanie skutków tej działalności, stwierdził, iż przesłanka rażącego naruszania przepisów ustawy już nie zachodzi, w związku z tym postępowanie podlega umorzeniu jako bezprzedmiotowe. Oznacza to dostosowanie się uczelni do wszystkich zapisów ustawy o szkolnictwie wyższym. Było kilka przesłanek tej decyzji. 1 października 2009 roku AHE złożyła dokumentację w sprawie utworzenia Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych w liczbie 41. Dokumentacja została przyjęta i utworzenie ZOD-ów zostało zaakceptowane jako zgodne z przepisami prawa. Druga przesłanka umorzenia postępowania była taka, że Akademia przedstawiła, a ministerstwo to zaakceptowało, kompleksowy program podnoszenia jakości w szkole. Było to związane m.in. z wprowadzeniem systemu hospitacji zajęć dydaktycznych. Raporty z tych hospitacji będą przekazywane do Ministerstwa. Zostało stworzone forum dyskusyjno-opiniodawcze dla studentów, na którym dokonują oni bieżącej oceny wykładowców, zajęć prowadzonych przez tych wykładowców. Powołane zostało centrum zapewniania jakości kształcenia, które m.in. zajmuje się okresowymi przeglądami kadry dydaktycznej, ewaluacją zajęć, oceną poziomu kształcenia i badaniem efektów tego kształcenia. Uczelnia stworzyła też system zapewniania jakości kształcenia na odległość. Powołano także rzecznika praw studenta, pełnomocnika rektora do spraw studenckich i prorektora do praw studenckich i organizacyjnych. Szkoła usprawniła strukturę organizacyjną, a polegało to m.in. na likwidacji niektórych ZOD-ów bądź likwidacji kierunków w niektórych ZOD-ach. Przedstawiono też Ministerstwu efekty inwestycji w infrastrukturę uczelni.
Uczelnię czekają kolejne zmiany. AHE otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku taniec. Na początku roku został złożony wniosek o odzyskanie uprawnień na studia I stopnia na kierunku informatyka. Na przełomie lutego i marca zostanie wysłany wniosek o uzyskanie uprawnień do prowadzenia studiów na poziomie I stopnia na kierunku ekonomia. Jeżeli wnioski te przejdą, wtedy informatyka i ekonomia pojawiłyby się w ofercie szkoły od następnego roku akademickiego. W planach jest też przekształcanie Zamiejscowych Ośrodków Dydaktycznych w Wydziały Zamiejscowe.
AS
- Konferencja prasowa prezydenta Piotrkowa
- Jesienny koncert w piotrkowskim MOK-u
- 17 mln na Centrum Świętego Mikołaja w Wolborzu
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa