Sprzęt AGD — wybór pralki
Istnieje szereg aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pralki. W ten sposób wybierze się sprzęt AGD komfortowy w użytkowaniu i niezawodny.
Parametry techniczne i pojemność bębna
Pierwszym z nich jest oczywiście rozmiar tego urządzenia. Jego wymiary będą zależeć od wielkości samego pomieszczenia, w jakim planujesz je umieścić. Jedni decydują się na pozostawienie pralki w łazience, podczas gdy inni kierują się bardziej zachodnimi trendami i podłączają to duże AGD do systemu wodno-kanalizacyjnego w kuchni bądź innym pomieszczeniu gospodarczym.
Tutaj istotny jest również sposób jego ładowania. We wnętrzach o ograniczonej przestrzeni lepiej sprawdzą się pralki ładowane od góry. Jeśli natomiast chodzi o pojemność bębna, będzie to parametr zależny od liczby osób w danym gospodarstwie domowym. Obecnie dużą popularnością cieszą się pralki o pojemności do 10 kg, czyli sprzęty AGD optymalne dla kilkuosobowej rodziny.
Programy prania i funkcje dodatkowe
Rozbudowane funkcje to z pewnością to, czego potrzebujesz! Obecnie na rynku dostępna jest odzież produkowana zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych materiałów. Każdy z nich wymaga innego traktowania, aby zachować swoje właściwości i nie ulec zniszczeniu. Dlatego też przy wyborze pralki z bardziej rozbudowanym oprogramowaniem możesz liczyć na tanie AGD, które będzie posiadało programy do różnych typów tkanin.
Warto także mieć na uwadze funkcję eco, dzięki której w praniu stosowana jest mniejsza ilość wody. Jeśli natomiast chodzi o funkcje dodatkowe, zwróć uwagę na zabezpieczenia przed dziećmi, czy zawartość specjalnych systemów zapobiegających przeciekaniu pralki.
Sprzęty AGD — która zmywarka będzie najlepsza?
Przy wyborze zmywarki również warto skupić się na aspektach technicznych, ale także na klasie energetycznej tego sprzętu i zużyciu wody.
Rozmiar zmywarki
Która zmywarka będzie najlepszym rozwiązaniem dla singla, a która dla kilkuosobowej rodziny? W pierwszym przypadku wystarczający będzie standardowy model o szerokości 45 cm, czyli najbardziej kompaktowa opcja do niewielkich pomieszczeń. Jeśli natomiast pragnie się poprawić komfort życia w domu rodzinnym, warto pomyśleć nad modelem o szerokości 60 cm.
W zależności od charakteru umeblowania wnętrza, można rozważyć wybór zmywarki wolnostojącej lub do zabudowy.
Klasa energetyczna
Biorąc pod uwagę zmienność kosztów stałych, w tym cen prądu, dobrym pomysłem jest skupienie się na wyborze zmywarki o najwyższej klasie energetycznej A+++ lub A++. To droższa inwestycja, jednak bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie czasu. Jednocześnie taka opcja to ekologiczne rozwiązanie, jeśli troszczysz się o środowisko naturalne.
Zużycie wody
Na poziom zużycia wody, a tym samym na wysokość rachunków za media, może mieć wpływ dobór programów mycia. Bardzo dobrą opcją jest wybór sprzętu, który umożliwia dostosowanie możliwości mycia do stopnia zabrudzenia naczyń. Przed zakupem należy też sprawdzić specyfikację i poziom zużycia wody, o czym powinien poinformować producent. Niski poziom zużycia to około 6-10 litrów na jeden pełny cykl mycia.
To ważne, aby nie spieszyć się z wyborem pralki i zmywarki. Świadomy i przemyślany zakup stanie się w pełni satysfakcjonującą inwestycją, która spełni oczekiwania mieszkańców i ułatwi im codzienną troskę o czystość swojego domu.