Służby w akcji

Środa, 07 czerwca 20239
Stanowisko kierowania w piotrkowskiej jednostce policji otrzymało anonimowe zgłoszenie o tym, że na terenie opuszczonej posesji w Magdalence (gmina Rozprza) mogą znajdować się osoby zajmujące się produkcją materiałów wybuchowych lub innych zabronionych substancji. To założenia scenariusza ćwiczeń przeprowadzonych przez policjantów, funkcjonariuszy straży pożarnej, przedstawicieli sanepidu, inspektoratu weterynarii.

Ładuję galerię...

Współdziałanie służb odbyło się w ramach corocznych ćwiczeń zorganizowanych przez Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

5 czerwca 2023 roku kwadrans przed godziną 10.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim odbiera telefon. Od anonimowego rozmówcy otrzymuje informację, że na terenie opuszczonych posesji w Magdalence mogą znajdować się materiały wybuchowe. Natychmiast reaguje, wysyłając we wskazane miejsce policyjny patrol, który potwierdza, że na terenie jednego z opuszczonych budynków, znajduje się przedmiot przypominający ładunek wybuchowy - relacjonuje Dagmara Mościńska oficer prasowy KMP w Piotrkowie. - W krótkim czasie do Magdalenki dociera grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego i okazuje się, że to atrapa bomby, ale policjanci ujawniają nielegalną produkcję środków narkotycznych. Dodatkowe siły policyjne, funkcjonariusze ds. Narkotyków z wydziału kryminalnego, przewodnik z psem służbowym zaczynają swoje czynności - dodaje Dagmara Mościńska.

Scenariusz ćwiczeń zawierał jeszcze kolejne zagrożenia. Na terenie budynków ukrywały się przed policją osoby podpalające pomieszczenia. Policyjny pies tropiący doprowadził swojego przewodnika do samochodu, w którym schowali się sprawcy. Podczas pościgu samochód sprawców wypadł z drogi i wpadł do rzeki. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali jednego ze sprawców.

 

Do akcji wkroczyli również funkcjonariusze straży pożarnej, gasząc pożar i ratując zakleszczonego w samochodzie drugiego podejrzanego. Szereg czynności wykonał także oficer dyżurny, który powiadomił Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o tym, że mogło dojść skażenia pobliskiego wodociągu. Wszystkie służby współdziałały ze sobą, aby zapobiec zagrożeniu. 

 

Wdrożenie procedur reagowania, zapewnienie prawidłowego obiegu informacji oraz szybka reakcja na zgłoszenie ma na celu przygotować mundurowych, aby w przyszłości lepiej byli przygotowani do realnych zagrożeń.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)07.06.2023 16:49

Niech poćwiczą granatnikiem, bo chłopcy mają problemy z obsługą.

74


Bez mandatu ~Bez mandatu (Gość)07.06.2023 23:39

Dobrze, że ćwiczą. Mniej na drodze

31


stefan ~stefan (Gość)07.06.2023 22:51

a rowery jakmojej koleżance ukradli z piwnicy to do tej pory nie znaleźli atu jak james bond każdy ;-)

60


go?ć_jolanta ~go?ć_jolanta (Gość)07.06.2023 18:24

Kazdy się śmieje, ale jak coś się stanie, to do nich leci każdy pierwszy.

65


gian ~gian (Gość)07.06.2023 09:47

Szybka reakcja mundurowych, to gwarancja naszego bezpieczeństwa.

76


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat