Sejf przytrzasnął Świt, teraz zmierzy się z Mechanikiem Radomsko

Strefa FM Środa, 09 września 20156
Największą niespodzianką 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego bez wątpienia było zwycięstwo niezrzeszonego zespołu Klub Sejf Słowackiego 66 Piotrków Trybunalski Słowackiego 66 ze Świtem Kamieńsk, „kasiarze” nieoczekiwanie pokonali zespół z Kamieńska 2:0 (1:0). W ćwierćfinale piotrkowianie podejmą radomszczańskiego Mechanika.
Piotr Pawlik kilka razy uratował swój zespół przed utratą bramki.Piotr Pawlik kilka razy uratował swój zespół przed utratą bramki.

Zespół z Kamieńska chciał zakończyć ten mecz już w pierwszej połowie, pierwszą bramkę zdobyli jednak zawodnicy piotrkowskiej drużyny, a konkretnie Włodzimierz Robaszek, który w 28. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Piłkarze z Kamieńska próbowali odrobić straty, ale do przerwy nie zdołali zmienić wyniku tego spotkania. W drugiej połowie częściej przy piłce byli zawodnicy Świtu, tymczasem „kasiarze” czyhali na kontry, jedną z nich udało im się wykorzystać w 56. minucie, tym razem niefrasobliwość obrońców wykorzystał Wojciech Robaszek. Kilkanaście minut później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę za dyskusję z sędzią ujrzał kapitan gości Jarosław Bąkowicz. Pod koniec spotkania zarówno jeden jak i drugi zespół miał swoje szanse, żadna bramka już jednak nie padła.

- Dla wielu taki wynik z pewnością będzie zaskoczeniem, ale nas bardzo cieszy, w kolejnej rundzie też zamierzamy powalczyć – powiedział Piotr Pawlik, bramkarz piotrkowskiej drużyny, który co najmniej kilka razy uchronił swój zespół przed utratą bramki.

Sejf jest jedynym zespołem, który w następnej rundzie będzie reprezentował Piotrków, z rywalizacji odpadła bowiem piotrkowska Polonia.